h ورود شیطان شب‌رو به خانه مردم برای اعمال غیر اخلاقی/عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ورود شیطان شب‌رو به خانه مردم برای اعمال غیر اخلاقی/عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ورود شیطان شب‌رو به خانه مردم برای اعمال غیر اخلاقی/عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ورود شیطان شب‌رو به خانه مردم برای اعمال غیر اخلاقی/عکس

ورود شیطان شب‌رو به خانه مردم برای اعمال غیر اخلاقی/عکس

ورود شیطان شب‌رو به خانه مردم برای اعمال غیر اخلاقی/عکس

به گزارش ظهور12 به نقل از فرانشر ساعت چهار بامداد دهم بهمن ماه سال گذشته، مردی با صدای وحشتزده با پلیس 110 کرمان تماس گرفت و از آنها کمک خواست.دقایقی بعد تیمی از مأموران به خانه این مرد رفتند و خانواده‌ای را پیش روی خود دیدند که از شدت ترس و وحشت زمینگیر شده بودند. مرد خانواده بریده بریده حرف می‌زد و زن و بچه‌اش نیز گریه می‌کردند.

مأموران با اقدام‌های روانکاوانه آنان را آرام کردند و به تحقیق از پدر خانواده دست زدند. وی گفت: ما خواب بودیم که صدای فریاد همسرم را که آن‌طرف‌تر از من کنار دخترم خواب بود شنیدم، وقتی بیدار شدم مرد قدبلندی را در اتاق دیدم. قصد داشتم از جایم بلند شوم و برق را روشن کنم که وی من را با چاقو تهدید کرد اگر صدایمان در بیاید همگی‌ما را خواهد کشت، از ترس جانمان هیچ حرفی نزدیم و وی لحظاتی بعد از خانه فرارکرد.

وی در ادامه افزود: برق را روشن کردم و می‌خواستم به پلیس زنگ بزنم که متوجه کیفی شدم که در گوشه اتاق افتاده بود، آن را برداشتم و یک کارت شناسایی از داخل آن بیرون آوردم و در حال بررسی آن بودم که مرد ناشناس دوباره به اتاقمان آمد و به سویم حمله‌ور شد و کیف و کارتش را گرفت و فرار کرد، خیلی ترسیده بودیم و همسر و بچه‌ام از ترس مدام گریه می‌کردند.

مرد جوان گفت: آنقدر وحشت کرده بودیم که توان رفتن به پذیرایی برای تماس با پلیس را نداشتیم تا این‌که آن مرد دوباره آمد و ادعا کرد کارت شناسایی دیگرش در خانه‌مان جامانده ‌است و با چاقو تهدیداتش را آغاز کرد. شرایط برای من و خانواده‌ام هر لحظه بدتر از گذشته می‌شد و ناخواسته فکر ‌کردم که مرد چاقوکش به خانواده‌ام آسیب می‌رساند، بنابراین از وی خواستم همه جا را دوباره ببیند و من نیز کمک می‌کنم تا کارتش را پیدا کند. این مرد اتاق را بررسی کرد و کارتش را در راهروی خانه‌مان پیدا کرد و رفت. من و خانواده‌ام انتظار داشتیم وی برای سومین بار برگردد و ما را به قتل برساند. در ادامه همسر صاحبخانه نیز به پلیس گفت: نیمه‌های شب بود که احساس کردم کسی بالای سرم است، از خواب بیدار شدم و مرد ناشناسی را دیدم و از وحشت فریاد زدم.

وی افزود: مرد ناشناس مدام ما را تهدید می‌کرد و پس از هر فرار دقایقی بعد برمی‌گشت و با رفتارهایش ما را تا مرز جنون و مرگ پیش می‌برد و تا سر رسیدن پلیس انتظار داشتیم وی برای چندمین بار برگردد و ما را تهدید به مرگ کند.

با توجه به ادعاهای این خانواده، پرونده به صورت ویژه در اختیار تیمی از پلیس آگاهی کرمان قرار گرفت و آنان تحت سرپرستی سرهنگ کارآگاه «هوشنگ پوررضاقلی» تجسس‌های میدانی خود را آغاز کردند. کارآگاهان در ابتدا با استفاده از تنها سرنخی که مرد خانواده با بررسی کارت شناسایی مرد چاقوکش به‌دست آورده بود دست به ردیابی زدند و چند مظنون با آن مشخصات را شناسایی کردند.

کار برای پلیس سخت‌تر از پیش شده بود، بنابراین آنان با انجام چهره‌نگاری موفق شدند تصویری فرضی از مرد چاقو‌کش به‌دست آورند و با مطابقت دادن آن با چهره‌های مظنونان، تبهکار اصلی را شناسایی کنند. بررسی‌های مأموران نشان می‌داد مرد تبهکار «رضا»، 23 ساله است و چندین سابقه در زمینه سرقت و مزاحمت برای بانوان دارد. بدین ترتیب تلاش برای دستگیری وی آغاز شد و کارآگاهان وی را 48 ساعت بعد در روز 13 بهمن ماه سال گذشته در مخفیگاهش دستگیر کردند.

روزنامه ایران نوشت، رضا در بازجویی‌ها ادعا کرد دست به دزدی یا مزاحمت نزده و پلیس وی را به اشتباه دستگیر کرده است. مرد تبهکار حتی پس از روبه‌رو شدن با خانواده‌ای که آنان را تهدید کرده بود، همچنان بر ادعای خود اصرار کرد. از سوی دیگر سرنخ‌ها نشان می‌داد رضا همان مرد تبهکار است، زیرا اعضای خانواده دیگری نیز که مدتی پیش پرونده‌ای مشابه در دادسرای کرمان در این رابطه تشکیل داده بود موفق به شناسایی وی شدند.

با گذشت پنج روز از این ماجرا، رضا لب به اعتراف باز کرد و از تهدید‌ها و آزار و اذیت  هایش پرده برداشت. سرهنگ کارآگاه هوشنگ پوررضاقلی، رئیس پلیس آگاهی استان کرمان در تشریح این پرونده به شوک گفت: این تبهکار قدیمی در بازجویی‌ها انگیزه خود را مسائل ضداخلاقی بیان کرده است و تاکنون دو خانواده از وی شکایت کرده‌اند.

سرهنگ پوررضاقلی افزود: با ارجاع پرونده خانواده دوم به پلیس آگاهی، آنان رضا را بین چهار مظنون دیگر شناسایی کردند و اظهار داشتند وی همان کسی است که آنان را تهدید کرده است. رئیس پلیس آگاهی کرمان در پایان گفت: تحقیقات برای شناسایی سایر طعمه‌های احتمالی این تبهکار در دستور کار کارآگاهان قرار دارد.

5 اردیبهشت 1393