h خاتمی: موسوی و کروبی بیشتر از این به کشور لطمه نزنند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خاتمی: موسوی و کروبی بیشتر از این به کشور لطمه نزنند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خاتمی: موسوی و کروبی بیشتر از این به کشور لطمه نزنند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خاتمی: موسوی و کروبی بیشتر از این به کشور لطمه نزنند

خاتمی: موسوی و کروبی بیشتر از این به کشور لطمه نزنند

به گزارش ظهور12 به نقل از بولتن نیوز ، سایت اپوزسیون جرس دیروز در مطلبی با تیتر “ آیا مخاطبان اصلی، نامه شما را دریافت می کنند؟ ” نوشت:‌ در پی انتشار نامه‌ای با امضای آیة الله حائری شیرازی خطاب به آقایان موسوی و کروبی، محمد رضا خاتمی با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به حائری شیرازی، ضمن استقبال و تشکر، از او پرسید” آیا مخاطبان اصلی شما هم آن را دریافت میکنند؟ و در صورت دریافت آیا امکان جواب دادن و نشر پاسخ آنها وجود خواهد داشت؟ ”

در بخشی از نامه محمد رضا خاتمی، دبیر کل سابق و عضو شورای مرکزی و دفتر سیاسی جبهه مشارکت می نویسد:‌

“جناب آیة الله آقای حائرى شیرازی، انتخابات سال ٩٢ نشان داد که عقلای قوم از هر جناح و نحله ای به خوبی از ماجرای سال ٨٨ درس عبرت گرفته اند. نشان دادند که اشتباهات خود را شناسایی کرده و آن را تکرار نخواهند کرد. بنابر این من مدعی هستم هر دو طرف در عمل گفته اند ” ببخشید ما هم اشتباه داشتیم”. ملت هم نشان دادند که از گذشته عبور کرد ه اند و هر چند پیام رای مردم بسیار روشن بود اما سبب نشد تا شیرینی پیروزی مردم با نفرت و انتقام به تلخی گراید و در حقیقت فصلی جدید در بلوغ سیاسی کشور رقم خورده است. جناب آیة الله با این وصف گمان نمی کنم آنچه از توبه و طلب عفو و پذیرش اشتباه گفته باشد جایگاهی داشته باشد، اما ظاهرا باز هم عده ای جز به این راضی نشوند که آقایان موسوی و کروبى باید قبول کنند اشتباه کرده اند. جنابعالی با بهره گرفتن از تمثیل ابلیس و عیسی و خداوند چنین خواسته اید که این بزرگواران بگویند ” ببخشید”. اما لازم است معروض دارم که بعضی از دوستان هم معتقدند در صورتی که خطر بزرگی کشور را تهدید می کند حتی اگر این آقایان معتقد باشند هیچ اشتباهی هم نکرده باشند گذشتن از حق خود بر جایگاه آنها خواهد افزود. و مگر امام همام علی ابن ابی طالب(ع) چنین نکرد. والعاقبة للتقوی”

چنان که از نوشته محمدرضا خاتمی بر می آید، وی به استفاده از مسیری خاکی و بیراهه به این امر ازعان داشته است که اصلاح طلبها قبول کرده اند که در ماجرای سال 88 اشتباه کرده اند. موسوی و کروبی هم مانند دیگر اصلاح طلبها بیایند بگویند که ببخشید تا بیشتر از این به کشور لطمه نزنند. همانطور که همه اصلاح طلبها گفته اند که ببخشید ما هم اشتباه کرده ایم.

محمد رضا خاتمی در نامه خود به آیت الله حائری شیرازی به وضوح اعلام کرده است که اگر آقایان موسوی و کروبی فکر می کنند خطر بزرگی کشور را تهدید می کند پس بیایند مانند اما علی (ع) عمل کنند و برای حفظ جمهوری اسلامی از خواسته های نفسانی خود بگذرند و به فکر انقلاب باشند.

هر چند مشخص نیست که موسوی و کروبی همانند آن اصلاح طلبهایی که حفظ نظام برای آنها در درجه اول اهمیت قرار دارد ابراز پشیمانی کنند و بگویند ما هم در قائله 88 اشتباه کردیم و ببخشید. و معلوم نیست که این دو نفر مانند اصولگراها در خواسته های خود نرمش نشان بدهند و از حق خود بگذرند.

اصولگراها پس از انتخابات خرداد ماه سال 92 نشان دادند که به رای مردم احترام می گذارند و آن را قبول کردند. اما متاسفانه این اتفاقی نبود که در سال 88 از سوی اصلاح طلبها افتاده باشد.

امروز هم گویا غرور و نفسانییات اجازه نمی دهد که موسوی و کروبی به خاطر مردم و انقلاب دست از لجاجت بردارند و با آن خیل عظیمی که حماسه سیاسی خرداد 92 را به وجود آوردند همراه شوند و به کاروان انقلاب و مردم بپیوندد و بیشتر از این ملات به دست دشمنان ایران زمین ندهند و مانند دیگرانی که بر اشتباه خود صحه گذاشتند از حضور مردم و به خاطر وقایع تلخ سال 88 عذرخواهی کنند.

4 اردیبهشت 1393