h نوار شریف به تهران می آید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نوار شریف به تهران می آید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نوار شریف به تهران می آید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نوار شریف به تهران می آید

نوار شریف به تهران می آید

سفیر پاکستان در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اخبار ضد و نقیضی از پنجمین مرزبان ربوده شده ایرانی در رسانه ها بیان می شود و ما نمی دانیم حقیقت چیست، گفت: مایلم تعهد دولت پاکستان را برای مشخص شدن وضعیت جمشید دانایی فر پنجمین مرزبان ایرانی ربوده شده را اعلام کنم و بگویم در این زمینه با برادران ایرانی همکاری خواهیم داشت.

«نورمحمد جادمانی» شامگاه چهارشنبه این مطلب را در حاشیه مراسم بزرگداشت روز ملی پاکستان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه دولت پاکستان برای مشخص شدن وضعیت پنجمین مرزبان ایرانی ربوده شده توسط گروهک تروریستی جیش العدل چه اقداماتی را انجام می دهد بیان کرد.

وی اظهار داشت: از روز اول که دولت جمهوری اسلامی ایران ربوده شدن پنج مرزبان ایرانی را به پاکستان گزارش داد، این کشور آمادگی خود را برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است.

سفیر پاکستان در جمهوری اسلامی ایران با بیان این که ما همواره حمایت خود را از برادران ایرانی خود اعلام کرده ایم، گفت: هدف از ربودن پنج مرزبان ایران این بود که آنها می خواستند روابط دو کشور را خدشه دار کنند و ما نمی خواهیم چنین حوادثی در روابط بین دو کشور رخ دهد.

«جادمانی» افزود: ما پس از اطلاعاتی که ایرانیان از ربوده شدن مرزبانانشان به ما داده اند منطقه را به سطح گسترده بررسی کردیم اما حضور مرزبانان را در منطقه خود نیافتیم.

وی با بیان اینکه بازگشت چهار نفر از این مرزبانان به کشورشان باعث خوشحالی ما است ، تصریح کرد: در مورد پنجمین مرزبان ایرانی دولت پاکستان با جمهوری اسلامی ایران همکاری خواهد کرد و این همکاری ها در سطح بالای دولتی همچنان پابرجاست.

سفیر پاکستان در جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران و پاکستان دو کشور دوست، همسایه و برادر هستند و ما مایل هستیم که روابط بین دو کشور گسترش یابد.

«جادمانی» در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه با روی کار آمدن دولت یازدهم تحول شگرفی در حوزه سیاست خارجی ایجاد شده، آینده روابط ایران و پاکستان را چگونه ارزیابی می کنید؟ اظهار کرد: دولت آقای روحانی و نوازشریف توجه خود را بر توسعه روابط اقتصادی متمرکز کرده اند و این روابط باید در تمامی حوزه ها گسترش یابد.

سفیر پاکستان در جمهوری اسلامی ایران در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه مردم ایران از حوادث پی در پی در منطقه پاکستان نگران هستند آیا این حوادث از ناحیه غرب صورت می گیرد، گفت: من در این خصوص صحبتی نمی کنم و هدف من به عنوان سفیر ، توسعه روابط است.

جادمانی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه خط لوله گاز ایران به پاکستان در چه وضعیتی قرار دارد افزود: درخصوص این پروژه دولت ها متعهد هستند که کار را پیش ببرند اما برخی مسائل باعث شده که روابط پیشرفت این پروژه کند شود.

وی ادامه داد: فکر نمی کنم با توجه به مسائل موجود این پروژه تا پایان سال 2014 به اتمام برسد.

خبرنگار دیگری از سفیر پاکستان درباره زمان سفر نوازشریف نخست وزیر این کشور به تهران سوال کرد که وی پاسخ داد سفر آقای نواز شریف به تهران قطعی است اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست. منبع: خبرگزاری ایرنا

4 اردیبهشت 1393