h فرانسه ،انگلیس و سوئد کشورانی با نوزادان نامشروع - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فرانسه ،انگلیس و سوئد کشورانی با نوزادان نامشروع,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فرانسه ،انگلیس و سوئد کشورانی با نوزادان نامشروع,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فرانسه ،انگلیس و سوئد کشورانی با نوزادان نامشروع

فرانسه ،انگلیس و سوئد کشورانی با نوزادان نامشروع

رادیو 4 انگلیس روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی با اشاره به آمار بالای تولد نامشروع در این کشور، نسبت به زندگی آینده این کودکان هشدار داد. به گزارش فارس، رادیو 4 انگلیس روز سه‌شنبه از افزایش آمار موالید نامشروع در این کشور به رقم بی‌سابقه 48درصد خبر داد.

بنا بر گزارشی که به تازگی تحت عنوان «نقشه خانواده جهان 2014» منتشر شده، نزدیک به نیمی از نوزادان متولد شده در انگلیس در سال 2012، حاصل روابط نامشروع و «خارج از تأهل» بوده‌اند.

در بخشی از این گزارش که به وضعیت کلی جهان در زمینه تولدهای نامشروع پرداخته، آمده است: «در بسیاری از جوامع، کودکانی که والدینشان ازدواج نکرده‌اند، بیشتر در معرض بی‌ثباتی در وضعیت خانوادگی بوده و احتمال دستیابی آن‌ها به موفقیت در بسیاری از حوزه‌ها از رفتارهای اجتماعی گرفته تا عملکرد تحصیلی، کمتر است.»

«لورا لیپمن» کارشناس رادیو 4 انگلیس هم می‌گوید فرزندان حاصل از روابط نامشروع و خارج از ازدواج، در زندگی خود با «آشفتگی و استرس» بسیار بالاتری مواجه می‌شوند.

گزارش «نقشه خانواده جهان 2014» دلیل افزایش بی‌سابقه میزان تولد فرزندان نامشروع را «کاهش نرخ ازدواج» دانسته و نوشته است که بالاترین آمار تولد نامشروع مربوط به مرکز و جنوب قاره آمریکا و غرب اروپاست.

بنا بر این گزارش، فرانسه با 56 و سوئد با 55 بالاترین نرخ تولدهای نامشروع در اروپا را داشته و انگلیس هم در جایگاه سوم است. این رقم در آمریکا 41 و مکزیک 55درصد است. کلمبیا با 84درصد بالاترین میزان تولد نامشروع در جهان را دارد. در این بین کشورهای خاورمیانه پایین‌ترین ارقام را داشته و میزان تولدهای نامشروع در آن‌ها کمتر از 5درصد است.

3 اردیبهشت 1393