h عیدی 10 هزار تومانی ظریف به ایرانیان مقیم روسیه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عیدی 10 هزار تومانی ظریف به ایرانیان مقیم روسیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عیدی 10 هزار تومانی ظریف به ایرانیان مقیم روسیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عیدی 10 هزار تومانی ظریف به ایرانیان مقیم روسیه

عیدی 10 هزار تومانی ظریف به ایرانیان مقیم روسیه

محمد جواد ظریف با بیان این که مردم ایران به دلیل فرهنگ و تمدن بزرگی که از گذشتگان بهره گرفته اند قدرت ویژه ای در عرصه بین الملل دارند گفت: توان و استقلال ما برای این که ادعا کنیم حرفی برای گفتن داریم و دنباله رو نیستیم ناشی از این فرهنگ و تمدن است.

به گزارش ظهور12به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با جمعی از ایرانیان مقیم مسکو با اشاره به سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) و امام خمینی (ره)، گفت: این قدرت ناشی از پیام واقعی و گفتمان اصیل انقلاب اسلامی است که مرهون بزرگ مردی مانند امام راحل است.

او ادامه داد: معتقدم اگر روی همین مبنای قدرتی که در اصطلاح جدید روابط بین المللی به آن قدرت معنایی می گویند توجه کنیم می توانیم حضور جدی ای در عرصه بین الملل داشته باشیم. امروز دنیا در شرایط پیچیده و سیالی حرکت می کند. در این شرایط سیال جهانی تنها کسانی می توانند حضور داشته باشند که حرفی برای گفتن داشته باشند.

ظریف با بیان این که آمریکا امروز با قدرت نظامی اش بیشترین تلاش را در حوزه تسخیر قلبها و مغزها به کار می برد ، گرچه ناموفق است اضافه کرد: ما این توان را به خوبی دارا هستیم و استفاده از آن به شرط این که خود را باور کنیم ممکن می شود.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات و راه پیمایی های عظیم مردمی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: اگر به این توان باور کنیم می توانیم حضور موثری در عرصه بین الملل داشته باشیم. زمانی طرف مقابل برای ما ارزش قایل است که دارای هویت مستقل باشیم و بر هویت خود ایستادگی کنیم . اساسا گفت وگو نیز در شرایط حفظ هویت ها معنا می یابد.

وزیر خارجه ایران در ادامه بر نقش ایرانیان خارج از کشور در حفظ و ارائه فرهنگ و هویتی از ایرانیان به سایر فرهنگ ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا در ادامه این نشست صمیمی که با حضور خانواده های ایرانیان مقیم مسکو برگزار شد، مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه از ظریف خواست به مناسبت اعیاد فروردین ماه و هم چنین عید نوروز به خانواده های ایرانی مقیم مسکو نیز عیدی بدهد.

اصرارهای همراه با شوخی سنایی با استقبال حاضران روبه رو شد و در پایان مراسم ظریف با اسکناس های 10 هزار تومانی که به تک تک حاضران داد عید را به آنها تبریک گفت.

3 اردیبهشت 1393