h زیباکلام : کاهش محبوبیت دولت موجب کاهش انصراف‌دهندگان از یارانه شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زیباکلام : کاهش محبوبیت دولت موجب کاهش انصراف‌دهندگان از یارانه شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زیباکلام : کاهش محبوبیت دولت موجب کاهش انصراف‌دهندگان از یارانه شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زیباکلام : کاهش محبوبیت دولت موجب کاهش انصراف‌دهندگان از یارانه شد

زیباکلام : کاهش محبوبیت دولت موجب کاهش انصراف‌دهندگان از یارانه شد

زیباکلام : کاهش محبوبیت دولت موجب کاهش انصراف‌دهندگان از یارانه شد

پس از اتمام زمان ثبت نام یارانه‌ها شاهد بودیم که با وجود تبلیغات صورت گرفته در رسانه ملی بیش از هفتاد میلیون نفر برای گرفتن یارانه اعلام نیازکرده‌اند که صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب به تشریح دلایل عدم استقبال مردم در انصراف از یارانه پرداخت.

به گزارش ظهور12 به نقل از فارس ، وی در یادداشتی در روزنامه‌ اعتماد به بیان این مطلب پرداخته است و گفته:«با اینکه بسیاری از امنای دولت فعلی نیک می‌دانستند که چه فاجعه‌ای بر اقتصاد کشور می‌رود اما در مجموع دولت جدید هم جسارت و شهامت تصمیم‌گیری در مورد قطع یارانه‌ها را نداشت و آن را محول کرد به مجلس. مجلس هم مجددا آن را برگرداند به دولت. در این رفت و آمد ماه‌ها گذشت و اتفاقی نیفتاد و مصیبت همچنان ادامه پیدا کرد تا رسیدیم به فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها. از آنجا که هیچ مکانیزم علمی و سازوکار اصولی نه از جانب دولت و نه از جانب مجلس برای تشخیص یارانه‌بگیرها وجود نداشت، دولت فقط از مردم به صورت عام خواهش و تمنا کرد که آنها که تمکن مالی مناسبی دارند ثبت‌نام نکنند. اما استدعا، خواهش و تمنای دولت ظاهرا حاصلی به بار نیاورد و همانطور که پیش‌تر گفتیم بیش از 90 درصد مردم مجددا ثبت‌نام کرده‌اند».

وی در بخش دیگری از یاداشت خود ادامه داده است:«به زعم اصولگرایان، اگر مردم این دولت را قبول می‌داشتند و برایش تره خرد می‌کردند، محض گل روی دولت تدبیر و امید هم که شده بود دست کم بخشی از آن 19 میلیونی که به او رای دادند ثبت‌نام نمی‌کردند.حرف اصولگرایان اتفاقا درست است. اگر دولت از محبوبیت بالایی برخوردار می‌بود و اگر کسر قابل توجهی از مردم برای آن وزن و اعتباری قائل می‌شدند، در آن صورت میلیون‌ها نفر که واقعا هم نیازی به این 45500 تومان ندارند، نباید ثبت‌نام می‌کردند».

3 اردیبهشت 1393