h پیشنهاد بی شرمانه امارات به ایران/سه جزیره را خریداریم ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پیشنهاد بی شرمانه امارات به ایران/سه جزیره را خریداریم !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پیشنهاد بی شرمانه امارات به ایران/سه جزیره را خریداریم !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پیشنهاد بی شرمانه امارات به ایران/سه جزیره را خریداریم !

پیشنهاد بی شرمانه امارات به ایران/سه جزیره را خریداریم !

پیشنهاد بی شرمانه امارات به ایران/سه جزیره را خریداریم !

به گزارش ظهور12 به نقل از جام نیوز ، پایگاه مصری "شعب مصر" امروز به نقل از انچه منابع رسانه ای در ایران خواند مدعی شد که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، تمایل دولت امارات متحده عربی برای پایان دادن و حل و فصل اختلاف بر سر موضوع جزایر سه گانه ایرانی که اماراتی ها هر از گاهی ادعای مالکیت بر آن ها را تکرار می کنند را به رهبران ایران در قم و تهران رسانده است.

بر اساس گفته منابع ایرانی، امارات در جلسه و دیدار اخیر که در ابوظبی بین ظریف وزیر خارجه ایران و "عبدالله بن زاید" همتای اماراتی خود برگزار شده، پیشنهاد خرید جزایر سه گانه در معامله ای میلیاردی را در توافقی علنی جهت پایان دادن به پرونده مورد اختلاف بین دو کشور که باعث سرافکندگی و خجالت امارات در دهه های گذشته شده، مطرح کرده است.

این منابع در تکمیل ادعای فوق افزودند که تهران به طور جزئی با پیشنهاد امارات که به موجب آن دو جزیره کوچک تر یعنی تنب بزرگ و کوچک به امارات فروخته و ابوموسی را تحت حاکمیت خود نگاه می دارد، موافقت کرده است.

قابل ذکر است که این خبر معمولا از سوی این رسانه ها برای بازی های سیاسی مطرح میشود و خیلی موثق بنظر نمی آید .

2 اردیبهشت 1393