h توصیه علامه جوادی آملی به پزشکان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توصیه علامه جوادی آملی به پزشکان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توصیه علامه جوادی آملی به پزشکان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توصیه علامه جوادی آملی به پزشکان

توصیه علامه جوادی آملی به پزشکان

دانش جعفری مشاور عالی وزیر بهداشت در سفر به استان قم در با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار کرد. در این دیدار آیت الله جوادی آملی ضمن تشکر از تلاش‌های دولت تدبیر و امید بیان داشت: منشاء بسیاری از مشکلات موجود در کشور عمل نکردن واقعی به فرهنگ است.

وی در ادامه تاکید کرد: فرهنگ حرف اول، وسط و آخر را در تمام مشکلات موجود در جامعه می‌زند که اگر به این مسئله توجه کافی شود می‌توان بسیاری از مشکلات را حل شده دانست.

حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به لزوم توجه به فرهنگ صحیح مصرف مواد غذایی اظهار داشت: اگر در مصرف مواد غذایی به فرهنگ و روش صحیح روی بیاوریم جامعه‌ای سالم و پر انرژی خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: بخش مهمی از بیماری‌ها به سبب پرخوری و بد خوری است که این امر سهمی بسزایی از بیماری‌های گوارشی در افراد را شامل می شود.

حضرت آیت الله جوادی آملی در ادامه سخنان خود مردم را توصیه به دولت یاری کرد و بیان داشت: دولت یاری، نوعی خودیاری است.

وی در پایان سخنان خود در توصیه‌ای به جامعه پزشکی اظهار کرد: پزشک باید به کار خود عشق و علاقه فراوان داشته باشد و نباید مشکلات و بیماری‌ها و یا خدای ناکرده رنج بیماران برایشان عادی شود چون این امر باعث قصاوت قلب می‌شود که به هیچ وجه پسندیده نیست.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت

29 فروردین 1393