h دارو های ماهواره ای خطرناک است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دارو های ماهواره ای خطرناک است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دارو های ماهواره ای خطرناک است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دارو های ماهواره ای خطرناک است

دارو های ماهواره ای خطرناک است

مهدی پبرصالحی تاکید کرد: هموطنان خود را به عنوان یک طعمه در دام این گونه تبلیغات که با سلامت و جان آنها مرتبط است، گرفتار نکنند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تماس های تلفنی با مرکز ملی اطلاع رسانی داروها و سموم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص مصرف داروهای تبلیغ شده در شبکه های ماهواره ای افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه طی این مدت مواردی از بستری در بیمارستان و مرگ ناشی از مصرف برخی از داروهای کاهش وزن از جمله فرآورده هربال اسلیمینگ ( HERBAL SLIMMING ) گزارش شده است.

پیرصالحی تاکید کرد: تهیه دارو تنها باید از طریق سیستم دارویی کشور از جمله داروخانه ها و بیمارستانها انجام شود و حتی پزشک معالج هم مجاز به فروش دارو یا فرآورده های دارویی در مطب نیست.

وی ادامه داد: نظارت وزارت بهداشت بر داروهای ارائه شده از طریق داروخانه ها و بیمارستانها به واسطه کنترل دائمی شرکت های تولید کننده، وارد کننده و شرکت های پخش دارو صورت می گیرد، شهروندان بدون نگرانی می توانند داروی مورد نیاز خود را از این محل ها تهیه و مصرف کنند.

مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو سازمان غذا و دارو با بیان اینکه فروش و تبلیغ داروها از طریق ماهواره فقط جنبه سودجویی دارد ادامه داد: بیشتر این تبلیغات با ادعای دارا بودن مجوز وزارت بهداشت، مصرف کنندگان را ترغیب به تهیه و مصرف، فرآورده های خود می کنند.

پیرصالحی یاد آوری کرد: تمامی نقل و انتقالات و روش فروش این فرآورده ها از طریق تماس تلفنی و ارسال با پیک صورت می گیرد و این خود گواه بدون پشتوانه بودن و عدم صحت اطلاعات ارائه شده است که مردم باید هوشیار باشند. منبع: ایرنا

29 فروردین 1393