h پوتین،اردن را تهدید کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پوتین،اردن را تهدید کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پوتین،اردن را تهدید کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پوتین،اردن را تهدید کرد

پوتین،اردن را تهدید کرد

به گزارش روزنامه السفیر لبنان، یک منبع دیپلماتیک روسی در پاریس اظهار داشت: اردنی ها عقب نشینی از استراتژی شان را در جنوب سوریه همزمان با اینکه سوری ها ابتکار عمل نظامی در منطقه را باز پس گرفته اند، شروع کرده اند.

این منبع در ادامه افزود: "عبدالله دوم" شاه اردن به "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه طی سفری که چهارشنبه گذشته به مسکو داشت،گفت: اردن هرگز در نبرد و معرکه ای در جنوب سوریه شرکت نخواهد کرد و اردن با هیچ کس در آن نبرد مشارکت نخواهد داشت.

به گفته این دیپلمات روس، "ولادیمیر پوتین" به "عبدالله دوم" تاکید کرد که کشورش هیچگونه دخالت نظامی را نمی پذیرد.

مقام اول کرملین در عین حال به شاه اردن در خصوص گشایش جبهه در جنوب سوریه هشدار داد و اظهار داشت: مسکو در صورت بروز جنگ در دو جبهه شمال و جنوب سوریه در کنار دمشق خواهد ایستاد.

این منبع در ادامه افزود: اردنی ها معتقد هستند که می توانند به حمایتشان از تروریستهای مسلح از خط لجستیکی دوم ادامه بدهند اما دربرابرشان احتمالات گشایش جبهه جنوب وجود دارد که در این صورت خود را در خط اول حمله به همسایه شان یعنی سوریه خواهند یافت و این همان چیزی است که آنان از آن دائما در هراسند.

منبع مذکور در ادامه می افزاید: ضمانتهایی که آمریکایی ها برای حمایت از اردن در برابر واکنش ها نسبت به امنیت داخلی اعلام کرده اند، کافی نیست.

این درحالی است که عناصر جاسوسی و امنیتی اردن هفته گذشته مانع شعله ور شدن جبهه جنوبی شدند و این اقدام یعنی اینکه اردنی ها به قولشان به روسیه در آرام نگه داشتن این جبهه متعهد مانده اند.

منبع: اسلام نیوز

28 فروردین 1393