h عضو کمیسیون امنیت مجلس‌ : مهدی هاشمی قطعاً به زودی در دادگاه حاضر می شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عضو کمیسیون امنیت مجلس‌ : مهدی هاشمی قطعاً به زودی در دادگاه حاضر می شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عضو کمیسیون امنیت مجلس‌ : مهدی هاشمی قطعاً به زودی در دادگاه حاضر می شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عضو کمیسیون امنیت مجلس‌ : مهدی هاشمی قطعاً به زودی در دادگاه حاضر می شود

عضو کمیسیون امنیت مجلس‌ : مهدی هاشمی قطعاً به زودی در دادگاه حاضر می شود

به گزارش ظهور12 ، ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با دانا،‌ در خصوص اظهارات اخیر مهدی هاشمی مبنی بر مزخرف بودن اتهامات وارده بر وی و لزوم برخورد دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی،‌ اظهار داشت: بی گناهی و گناهکار بودن این فرد در محاکم قضایی و دادگاه مشخص خواهد شد و باید دانست که با سخنان این چنین کسی تبرئه نمی‌شود.

وی افزود: مهدی هاشمی قطعاً به زودی در دادگاه حاضر خواهد شد و در آن جا باید پاسخگو اعمال و اتهامات وارده به خودش باشد.

آقا محمدی همچنین در خصوص ذهنیتی به وجود آمده در جامعه در خصوص چرایی کندی سرعت رسیدگی به پرونده آقا زاده‌ها، تصریح کرد: من هم این احساس را در جامعه درک می‌کنم که انگار هرجه جرم سبک تر باشد و مجرمش یک فرد عادی و بی مقام باشد سخت‌تر با وی برخورد می‌شود؛ ولی هرچه جرم سنگین تر باشد و مجرم یقه سفید تر باشد در محاکمه اش تعلل می‌شود.

وی در ادامه گفت: البته ممکن است این امر به دلیل حجم بالای پرونده و لزوم رسیدگی به جهات مختلف پرونده باشد ولی لازم است دستگاه قضایی این مسائل را شفاف تر بازگو کند و در روند رسیدگی سرعت بیشتری اعمال کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به برخی اقدامات در خصوص مخفی نگه داشتن نام متهمین و به اختصار نوشتن آن، خاطرنشان کرد: متاسفانه شفاف سازی خوبی چه در رابطه با این فرد و چه در خصوص دیگر متهمین صورت نمی گیرد و اطلاع دقیقی به مردم داده نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره بر عدل پیغمبر(ص) و علی(ع) در دوران حکومتشان،عنوان کرد: آن چیزی که اسلام را در میان سایر مکاتب متمایز کرده اینست که عدالت در آن جلوه و نمود بیشتری نسبت به دیگر ادیان دارد و لذا دستکاه قضایی سیره علوی در حکومت داری را همچون گذشته بیش از پیش در خصوص این افراد بکار گیرد.

آقا محمدی ضمن تاکید بر این موضوع که استفاده از رانت مقابله با عدالت علی(ع)، ادامه داد: اینکه کسی بخواهد از مقام خودش یا پدرش در جهت مال اندوزی استفاده کند، از نظر اسلام مذموم و ناپسند است .

این عضو کمیسیون امنیت ملی ضمن تاکید بر این مطلب که هیچ کس نمی تواند ادعایی نسبت به انقلاب داشته باشد،‌ بیان داشت: ما همه مدیون و وامدار انقلاب هستیم. آن کسی که الان رئیس فلان سازمان و نهاد است اگر انقلاب و نفس مسیحایی امام نبود ،هیچ گاه در چنین جایگاهی نبوده و نمی‌توانسته الان از مقامشان سوء استفاده کنند.

وی گفت: فرزندان اصیل انقلاب هروقت احساس کنند که عده‌ای انقلاب را ارث پدر خودشان می‌دانند به خروش خواهند آمد و مقابل این رفتارها می ایستند و تمام این نابه‌سامانی‌ها را درست خواهند کرد. اما بهتر است نهادهای نظارتی و قضایی با برخورد به موقع و قانونی و حکومتی جلوی این رانت‌خواری‌ها و سوءاستفاده ها را بگیرند وبرخورد قاطع داشته باشند.

آقامحمدی خاطرنشان شد: نظام اسلامی باید تبعیض، ظلم، تجاوز به حقوق دیگران و نابرابری‌ها را از نظام اسلامی برچیند و دست تمام طمع‌کاران را از بیت المال قطع کند چرا که این ها سفارش امیرالمونین (ع) است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ آقازاده ها در زمان علی(ع) در کارحکومت اسلامی اخلال ایجاد کردند و بساط جمل و کربلا را به وجود آورند و ما نیز باید مراقب آقازاده‌های زمان باشیم که به آن راه نروند.

27 فروردین 1393