h اعزام به عتبات به مدت 5روز متوقف می شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعزام به عتبات به مدت 5روز متوقف می شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعزام به عتبات به مدت 5روز متوقف می شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعزام به عتبات به مدت 5روز متوقف می شود

اعزام به عتبات به مدت 5روز متوقف می شود

محسن نظافتی، مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از احتمال توقف موقت اعزام زائران ایرانی به عتبات خبر داد.

وی افزود: با توجه به برگزاری انتخابات کشور عراق در روز دهم اردیبهشت ماه، احتمال توقف کوتاه مدت اعزام زائران ایرانی به عتبات از 5 و 6 اردیبهشت ماه به مدت 5 روز وجود دارد.

نظافتی با بیان این که هنوز این خبر به صورت رسمی تایید نشده است، تصریح کرد: در صورت اعلام رسمی این خبر از سوی کشور عراق، اعزام زائران ایرانی در ایام انتخابات حدود 5 روز متوقف و پس از برگزاری انتخابات مجددا از سر گیری خواهد شد.

وی یادآور شد: به زودی برنامه کاروان‌های اعزامی به عتبات را در زمان برگزاری انتخابات کشور عراق به دفاتر حج وزیارت استان‌ها و مدیران کاروان‌ها اعلام خواهیم کرد تا آن دسته از زائران عزیز که قصد دارند در این ایام به عتبات اعزام شوند در جریان برنامه سفر خود قرار بگیرند.

راه سامرا همچنان بسته است

مدیر کل عتبات سازمان حج وزیارت با بیان اینکه اعزام زائران به سامرا همچنان ممنوع است، تصریح کرد: در حال بررسی هستیم که در صورت فراهم شدن امنیت زائران از سوی کشور عراق، اعزام زائران به سامرا نیز از سر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: البته به دلیل برگزاری انتخابات کشور عراق، اعزام زائران به سامرا همچنان ممکن نیست، اما احتمال دارد پس از انتخابات این موضوع مورد بررسی بیشتری قرار گیرد و این مشکل برطرف شود.

سفر دریایی به عراق هیچ ارتباطی با اعزام زائران به عتبات ندارد.

نظافتی همچنین به سفر دریایی زائران به عتبات اشاره کرد و گفت: اخیرا برخی اخبار از اعزام دریایی زائران به عتبات منتشر شده است که این خبر واقعیت ندارد و این اعزام‌ها از سوی سازمان حج وزیارت صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: در روزهای اخیر سازمان کشتیرانی اعلام کرده است که به منظور ارائه خدمات بیشتر به مسافران خود، سفر دریایی به عراق را انجام می‌دهد که این سفر برای تجار و مسافران عادی است و هیچ ارتباطی با اعزام زائران به عتبات ندارد.

مدیر کل عتبات سازمان حج وزیارت از برنامه اعزام دریایی زائران به عتبات استقبال کرد و ادامه داد: البته این موضوع در حال بررسی است و هفته آینده با مسؤولان سازمان کشتیرانی جلسه‌ای در همین زمینه خواهیم داشت تا شیوه اعزام و نحوه اعزام زائران از طریق راه دریایی مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی یادآور شد: باتوجه به محدود بودن راه‌های هوایی و زمینی در مناسبت‌های ویژه همچون عیدنوروز، اربعین و عرفه جهت اعزام زائران به عتبات، اعزام از طریق راه دریایی گزینه مناسبی است که اگر به نتیجه رسیدیم و همچنین در شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری به تصویب رسید، اعزام از طریق راه دریایی را نیز آغاز خواهیم کرد.

نام‌نویسی دوره جدید عتبات در خرداد ماه

نظافتی در بخش دیگری از سخنان خود از نام نویسی دور جدید اعزام به عتبات در خرداد ماه خبر داد و افزود: در حال حاضر اعزام زائران تا پایان خرداد ماه ادامه دارد و از خرداد ماه برای دوره تابستانی نام نویسی جدیدی را خواهیم داشت. منبع: خبرگزاری ایسنا

26 فروردین 1393