h رشد ۳ درصدی اقتصاد ایران با وجود ادامه تحریم‌ها - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رشد ۳ درصدی اقتصاد ایران با وجود ادامه تحریم‌ها,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رشد ۳ درصدی اقتصاد ایران با وجود ادامه تحریم‌ها,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رشد ۳ درصدی اقتصاد ایران با وجود ادامه تحریم‌ها

رشد ۳ درصدی اقتصاد ایران با وجود ادامه تحریم‌ها

موسسه تحقیقاتی آی اچ اس آمریکا پیش بینی کرد اقتصاد ایران در سال 1393(2014/2015) و پس از دو سال رکود رشد 1.5 درصدی را تجربه کند.

به گزارش ظهور12 به نقل از تسنیم ، این موسسه طی گزارشی در این باره نوشت: بروز علائمی از بهبود روابط خارجی ایران به همراه کاهش موقتی و مشروط تحریم ها روح تازه ای در اقتصاد ایران دمیده است.

این گزارش افزود: البته همه مشکلات حل نشده است. تراز مالی و خارجی ایران همچنان رو به کاهش است و نرخ تورم دو رقمی باقی می ماند. تراز حساب های جاری ایران به دلیل تحریم ها کاهش قابل توجهی داشته است.

موسسه ارائه خدمات اطلاعاتی(آی اچ اس) در ادامه نوشت اقتصاد ایران از سال 2011 تاکنون و به دلیل تحریم ها 270 میلیارد دلار کوچک شده است.

این موسسه با طرح سه سناریو که بر پایه روابط ایران با غرب تهیه شده در مورد چشم انداز میان مدت اقتصاد ایران نوشت اگر روابط ایران با غرب عادی شود و تحریم ها به طور کلی لغو شود رشد 6 تا 8 درصدی در انتظار اقتصاد ایران خواهد بود.

بر اساس این گزارش اگر وضعیت موجود ادامه یابد به رغم ادامه تحریم ها این کشور می تواند رشد اقتصادی 2 تا 3 درصدی داشته باشد.

این موسسه آمریکایی نیز رشد اقتصادی 1 تا 2 درصدی را برای اقتصاد ایران در صورت تیره تر شدن روابط ایران با غرب و تشدید تحریم ها پیش بینی کرده است.

26 فروردین 1393