h نامه ظریف درباره انتقال جسد فرای به ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نامه ظریف درباره انتقال جسد فرای به ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نامه ظریف درباره انتقال جسد فرای به ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نامه ظریف درباره انتقال جسد فرای به ایران

نامه ظریف درباره انتقال جسد فرای به ایران

به دنبال پیگیری مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی نسبت به انتقال جسد ریچارد فرای، ایرانشناس آمریکایی به ایران و دفن وی در اصفهان و نامه‌نگاری با مسولان دولتی، وزیر امور خارجه طی نامه‌ای به محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور حسن روحانی، خواسته است که از اقدامی که معمول می‌گردد این وزارت را نیز مطلع کند.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر نهاوندیان

رئیس دفتر محترم ریاست جمهوری

با سلام، احتراماً به پیوست تصویر نامه واصله از جناب آقای موسوی بجنوردی رئیس محترم مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی به شماره 12050 مورخ 19/01/1393 جهت استحضار و صدور دستور جنابعالی ایفاد می‌گردد.

در نامه یاد شده درخواست شده است پیکر شادروان ریچارد نلسون فرای استاد ایران‌شناسی آمریکائی که اخیراً درگذشته است، از بیمارستانی در بوستون آمریکا به ایران منتقل شده و در اصفهان کنار مزار آرتورپوپ دفن گردد. ضمناً مرکز دائره‌المعارف بزرگ اسلامی اعلام داشته است بقیه امور، از تحویل پیکر در فرودگاه تا خاک‌سپاری مشارالیه در اصفهان را برعهده خواهد گرفت.

خواهشمند است دستور فرمائید از اقدامی که معمول می‌گردد این وزارت نیز مطلع نمائید.

محمد جواد ظریف

رونوشت: جناب آقای موسوی بجنوردی، رئیس محترم مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی، جهت استحضار جنابعالی (بازگشت به نامه شماره 12050 مورخ 1393/1/19) منبع: مهر

25 فروردین 1393