h جعبه سیاه هواپیما گم شده مالزی خاموش شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جعبه سیاه هواپیما گم شده مالزی خاموش شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جعبه سیاه هواپیما گم شده مالزی خاموش شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جعبه سیاه هواپیما گم شده مالزی خاموش شد

جعبه سیاه هواپیما گم شده مالزی خاموش شد

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: پس از آنکه اواخر هفته قبل گزارش‌هایی مبنی بر دریافت سیگنال‌های جعبه سیاه هواپیمای گم‌شده خطوط هوایی مالزی منتشر شد، چند روزی است که هیچ سیگنالی دریافت نشده و همین امر تیم‌های جست‌وجو را به این جمع‌بندی رسانده که احتمال باتری‌های جعبه سیاه هواپیما تمام شده است.

در صورتی که باتری‌ها واقعا تمام شده و جعبه سیاه از کار افتاده باشد، جست‌وجوگران یکی از مهمترین سرنخ‌ها برای تعیین سرنوشت پرواز مرموز ام.اچ370 خطوط هوایی مالزی را از دست داده‌اند. هفته گذشته نخست‌وزیر استرالیا گفته بود تقریبا اطمینان دارد که پالس‌های دریافت‌شده مربوط به هواپیمای گم‌شده است.

با وجود قطع‌شدن سیگنال‌های دریافتی، عملیات جست‌وجو همچنان ادامه دارد و تیم‌ها ناامیدانه به دنبال یافتن بقایا یا هرگونه نشانی از بوئینگ 777 گم‌شده هستند.

آخرین بار روز 8 آوریل (5 روز قبل) بود که تیم‌های جست‌وجو سیگنالی دریافت کردند. آنطور که بوئینگ اعلام کرده، باتری‌های جعبه سیاه هواپیما تا یک ماه می‌تواند دوام بیاورد، که این بازه زمانی هم مدت‌هاست که پایان یافته است. منبع: فارس

25 فروردین 1393