h ظریف به امارات می رود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ظریف به امارات می رود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ظریف به امارات می رود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ظریف به امارات می رود

ظریف به امارات می رود

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه فردا (دوشنبه ) به منظور شرکت در دومیت کمیسیون مشترک عالی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و امارات عربی متحده عازم ابوظبی خواهد شد.

نشست کارشناسی و مقدماتی دومین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات فردا دوشنبه به ریاست معاونان وزرای خارجه دو کشور کار خود را در ابوظبی و به منظور بررسی روند توسعه و گسترش روابط و روند اجرایی موافقتنامه های همکاری فیمابین آغاز خواهد کرد.

در نشست کارشناسی که با حضور مسئولان حوزه های مختلف اقتصادی و فرهنگی و رسانه ای از جمله بخشهای خصوصی و دولتی و اتاق بازرگانی دو کشور برگزار می شود ، اسناد و توافق های دو طرف برای نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک عالی بریاست وزرای خارجه تهیه و تدوین خواهد شد.

در نشست وزرا اسناد و توافق‌ها به امضای محمد جواد ظریف و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات خواهد رسید.

برگزاری منظم کمیسیون مشترک فیمابین فرصت بسیار مناسبی برای مرور روند جاری روابط و طراحی و برنامه ریزی برای رفع موانع و تسهیل توسعه و همکاری در روابط دو کشور است.

همچنین این سفر فرصت مناسبی رایزنی دوکشور در خصوص مسائل و موضوعات مهم در سطوح دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی خواهد بود.

تقویت و توسعه روابط بین ایران و کشورهای همسایه به خصوص در حوزه خلیج فارس از جمله امارات در راستای ثبات ، توسعه و مصالح و منافع منطقه قرار دارد. منبع: فارس

25 فروردین 1393