h توافق نامه ژنو به بن بست رسیده است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توافق نامه ژنو به بن بست رسیده است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توافق نامه ژنو به بن بست رسیده است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توافق نامه ژنو به بن بست رسیده است

توافق نامه ژنو به بن بست رسیده است

حمید رسایی نماینده تهران در اولین نطق خود در سال 93 گفت:

بسم الله الرحمن الرحيم

ملت شريف و همكاران محترم

در ماه هاي اخير يكي از واژه هايي كه مكرر در ادبيات مقام معظم رهبري مورد تاكيد قرار گرفته است، واژه استقلال كشور اسلامي است. استقلال يكي از اصول خدشه ناپذير انقلاب اسلامي خميني بود. نماد اين استقلال در سال هاي منتهي به 57 با سرگوني رژيم پهلوي تحقق مي يافت، در 12 فروردين 58 با مشاركت در رفراندم آري به جمهوري اسلامي و در 13 آبان 58 با تسخير لانه جاسوسي و از شهريور 59 با حضور در جبهه هاي دفاع مقدس و در مقاطع ديگر، نماد استقلال خواهي مردم ما مصاديق ديگري بوده است.

اكنون اما چندين سال است كه نماد استقلال كشور دانش هسته اي است كه به فتواي عالي ترين مقام سياسي و ديني ايران و رهبر انقلاب اسلامي امام خامنه اي، هرگز از مجراي صلح آميز خارج نمي شود. ما همانطور كه در مقاطع ديگر براي استقلال خودمان هزينه هاي مالي و جاني داده ايم، براي اين مقطع تاريخي نيز بايد هزينه بدهيم.

متاسفانه مدتي است دولت محترم در قالب توافقنامه اي كه در خصوص پرونده هسته اي پذيرفته، به دليل امتيازات متعددي كه داده و امتيازات حداقلي اي كه ستانده، سبب جري شدن دشمنان ديرينه انقلاب اسلامي شده تا جايي كه جبهه استكبار هر روز با ادعايي تازه نه تنها توهيني جديد مي كند كه در مقابل انفعال مديران سياست خارجي، يك گام به پيش مي نهد.

دولت محترم نيز به دليل اين كه تمام تخم مرغ هاي خود را در سبد برداشتن تحريم هاي ظالمانه قرار داده و هيچ طرح اقتصادي مبتني بر توان داخلي را مدنظر ندارد، با انفعال در برابر اين زياده خواهي ها تلاش مي كند تا توافقنامه ژنو را به سرانجام برساند و به زعم خود تحريم ها را بردارد و گشايشي در زندگي مردم ايجاد كند. همين نكته سبب شده تا جبهه استكبار، سياست تحقير و تحميل را در پيش بگيرد.

اين در حالي است كه توافقنامه ژنو به بن بست رسيده و بدون ترديد به دليل برخورداري اين متن از واژه هاي كش دار و مبهم و به دليل متناقض بودن آن با برخي معاهدات بين المللي از جمله معاهده NPT كه استفاده صلح آميز و غني سازي در مصارف صلح آميز را حق تمامي اعضا از جمله ايران مي داند و به دليل خوي استكباري 5+1 و زياده طلبي هاي آنها بدون شك به مرحله نهايي نخواهد رسيد.

دولت محترم در تلاش است تا در قالب تبليغات و هياهو و بستن دهان منتقدان و توقيف نشريات منتقد از جمله هفته نامه 9 دي، چنين القا كند كه اين توافقنامه يك پيروزي بزرگ بوده است و اين در حالي است كه جبهه استكبار از روزي كه نرمش غيرقهرمانانه دولت يازدهم را ديده، بر فشارهاي خود افزوده و عملا نه تنها تحريم ها كاهش نيافته بلكه نشانه هاي فشار بيشتر غربي ها بر ملت ايران هويداست. متاسفانه دولت محترم در توافقنامه ژنو 28 امتياز داده و 8 امتياز گرفته كه اين امتيازات از نظر كيفيت نيز با هم قابل مقايسه نيست.

آيا مي دانستيد كه بر اساس توافقنامه ژنو تمام تحريم هاي سازمان ملل، اتحاديه اروپا و آمريكا كه به بهانه نقض حقوق بشر و حمايت از تروريسم وضع شده، همچنان باقي مي ماند!

آيا مي دانستيد كه بر اساس توافقنامه ژنو دولت ايران تعهداتي بيش از معاهده NPTرا پزيرفته و بر اين اساس از پس بايد با تعريف طرف مقابل فعاليت هسته اي خود را تنظيم كنيم!

آيا مي دانستيد كه ايران بر اساس اين توافقنامه پذيرفته كه قطعنامه هاي شوراي امنيت را به شكل رضايت بخشي به سرانجام برساند! و بر اساس يكي از موارد اين قطعنامه ها ايران بايد موشك هاي دوربرد خود را برچيند!

آيا مي دانستيد كه يكي از مطالبات اين قطعنامه ها توقف فعاليت تاسيسات آب سنگين اراك است!

آيا مي دانستيد كه تاكنون هيچ مبلغي از اموال جمهوري اسلامي كه وعده داده شده بود به حساب جمهوري اسلامي واريز نشده!

اكنون شايد دريابيم كه چرا طرف ايراني درخواست داشته است تا مذاكرات محرمانه بماند. آيا جز اين است كه در دو حالت ما يك محتوا را محرمانه نگه مي داريم. گاهي محتوايي محرمانه مي ماند تا دشمن از جزئيات آن مطلع نشود. اما با توجه به اين كه مذاكرات ژنو اساسا با دشمنان اين ملت است، بديهي است كه دليل محرمانه ماندن مذاكرات و توافقات از اين رو نيست.

اما گاهي نيز ما محتوايي را محرمانه نگه مي داريم تا دوست از جزئيات آن مطلع نشود به دليل اين كه در صورت اطلاع دوست از اين محتواي بد، قطعا يا عصباني مي شود و يا ناراحت. توافقنامه ژنو و جزئيات آن دقيقا به همين دليل محرمانه نگه داشته شده چون اين توافقنامه به نفع ملت ايران نيست و در صورت اجرايي شدن با تفسيري كه طرف غربي دارد و در متن توافقنامه اجازه اعمال اين تفسير به او داده شده، قطعا استقلال كشور به خطر مي افتد.

ما ترديد نداريم تا ابر رهبري همچون امام خامنه اي پرچمدار اين كشتي است، قطعا 5+1 نخواهد توانست به خواسته هاي شوم خود برسد هر چند نماينده آمريكا وندي شرمن ادعا كند كه ظريفانه به آقاي ظريف نزديك شده و آنها در مذاكرات همديگر را به نام كوچك صدا مي كنند و گاهي درباره مسائل خصوصي با يكديگر سخن مي گويند.

ما 25 سال صداي خميني را از گلوي خامنه اي مي شنويم. خميني هرگز اجازه زياده طلبي به استكبار جهاني نداد، خامنه اي هم چنين اجازه اي را نمي دهد و ترديد نداريم كه در اين جدال نيز نگاه رهبري انقلاب كه فرمودند به نتايج اين مذاكرات خوشبين نيستند تحقق خواهد يافت نه نگاه آنهايي كه اظهار خوشبيني به مذاكرات مي كنند.

اما جناب آقاي روحاني و ظريف، امروز خود به خوبي متوجه شده اند كه توافقنامه ژنو به دليل محتواي غيرحقوقي، مبهم و كشدار به متني تبديل شده كه انواع و اقسام تفاسير از آن قابل برداشت است و همين نكته سبب زياده خواهي 5+1 شده است. از همين روست كه اخيرا جناب آقاي روحاني و ظريف، تصميم گرفته اند تا تيمي از حقوقدانان را در مذاكرات همراه خود كنند. اي كاش اين اقدام قبل از پذيرش اين متن غيرحقوقي و در زماني كه منتقدين خود را با انواع و اقسام اتهامات مي نواختند، صورت مي گرفت.

زياده طلبي هاي طرف غربي و سوءاستفاده هاي آنها از اين متن غيرحقوقي و مبهم و مطالبات مداخله جويانه طرف مقابل از جمله ورود آنها به مباحث موشكي، منع تحقيقات و پيشرفت هسته اي در كنار طرح درخواست هاي نامشروع و غير انساني به عنوان مطالبات حقوق بشري و نامشروع دانستن انتخابات يازدهم رياست جمهوري و در آخرين مرحله عدم صدور ويزاي نماينده جمهوري اسلامي در مقررسازمان ملل، همه و همه نشان مي دهد كه توافقنامه ژنو به بن بست رسيده و عملا ما با آنها نمي توانيم به توافقي برسيم.

اساسا وقتي 5+1 رسما اعلام مي كند كه با توافقنامه ژنو به دنبال امنيت اسرائيل و جلوگيري از پيشرفت ايران اسلامي است و از طرفي بر اساس آموزه هاي ديني و حسيني ما نيز نمي توانيم در برابر ظلم ساكت بمانيم، چگونه چنين توافقي بين ما و كفر صورت خواهد گرفت؟

مهمترين دستآورد اين توافقنامه اين است كه بخش هايي از مردم كه در سايه شعارهاي منفعلانه دولت يازدهم و در سايه بزك كردن دشمني غربي ها توسط برخي از رسانه هاي اصلاح طلب، فكر مي كردند كه با كوتاه آمدن در موضوع هسته اي فشارها برداشته مي شود، يكبار ديگر يقين خواهند كرد كه اين، وعده اي دروغين بيش نيست چرا كه قرآن مي فرمايد لن ترضي عنك اليهود و لا النصاري حتي تتبع ملتهم.

دستآورد ديگر اميدواريم اين باشد كه دولت محترم آقاي روحاني به جاي اين كه چشمشش به رفع تحريم هاي ظالمانه باشد، تمام نگاهش را متوجه ظرفيت دروني كشور خواهد كرد تا در سايه سياست هاي ابلاغي رهبر معظم انقلاب از جمله اقتصاد مقاومتي، با اتكا به توان داخلي و نيروهاي جوان اين مرز و بوم، مشكلات حل و عملا تحريم ها بي اثر و به درك واصل شود. دولت از ياد نبرد كه هر چه بيشتر توان خود را بر رفع تحريم هاي ظالمانه متمركز كند،‌ دشمن نيز احساس تاثير مي كند و در اين بخش فشار بيشتري خواهد آورد.

25 فروردین 1393