h فرانسه روسیه را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فرانسه روسیه را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فرانسه روسیه را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فرانسه روسیه را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد

فرانسه روسیه را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد

نشریه فرانسوی «اکسپرس»، به دنبال اقدام اخیر دولت آمریکا در تهدید روسیه به اعمال تحریم‌های بیشتر به اتهام دست داشتن در ناآرامی‌های شرق اوکراین، پاریس نیز امروز در واکنشی رسمی مسکو را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد.

«ژان ماری لوگوئن» وزیر مشاور در امور پارلمانی فرانسه امروز یکشنبه در اظهاراتی رسمی از شبکه «یوروپ1» اعلام کرد: «در صورت افزایش تنش‌ نظامی در اوکراین دولت فرانسه تحریم‌های جدیدی را اعمال خواهد کرد.»

وی افزود: «واضح است که در صورت افزایش تنش نظامی احتمال دارد اعمال تحریم‌های جدید را مورد بررسی قرار بدهیم.»

وزیر مشاور در امور پارلمانی فرانسه در ادامه خاطرنشان کرد: «راه حل نظامی برای مشکل اوکراین وجود ندارد.»

واکنش دولت فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا نیز با متهم کردن روسیه به حملات سازماندهی شده به دفاتر دولتی در شرق اوکراین، این کشور را به تحریم‌های بیشتر تهدید و این اقدام را در راستای کاستن از تنش‌ها ارزیابی کرد.

وی در گفت‌وگوی تلفنی با «سرگی لاوروف»‌همتای روس خود مراتب نگرانی شدید خود را از حملات مردان مسلح در شرق کشور ابراز کرد و گفت که آمریکا هیچ تردیدی ندارد که روسیه در این حملات دست دارد. چرا که مهاجمان مجهز به تسلیحات روسی بودند. کری همچنین گفت که اگر روسیه گامی در راستای کاهش تنش در منطقه برندارد و نیروهای خود را خارج نکند، باید منتظر پیامدهای آن باشد.

شهرهای شرقی اوکراین در یک ماه اخیر و بعد از الحاق شبه‌جزیره «کریمه» به روسیه دچار ناآرامی شده است. ساکنان مناطق شرق اوکراین عموما روس‌تبار بوده و بسیاری از آن‌ها برگزاری همه‌پرسی مشابه کریمه را خواستار شده‌اند.

ظرف روزهای اخیر گروه‌های طرفدار روسیه در شهرهایی چون "خارکوف"، "لوهانسک" و "دونتسک" تعدادی از ساختمان‌های دولتی را به تصرف خود درآوردند.

معترضان شهر دونتسک را جمهوری مستقل اعلام کرده و گفته‌اند تا یک ماه آینده برای الحاق به روسیه همه‌پرسی برگزار می‌کنند.

24 فروردین 1393