h لحظه عبور شهاب سنگ از کنار یک چترباز + فیلم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

لحظه عبور شهاب سنگ از کنار یک چترباز + فیلم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,لحظه عبور شهاب سنگ از کنار یک چترباز + فیلم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,لحظه عبور شهاب سنگ از کنار یک چترباز + فیلم

لحظه عبور شهاب سنگ از کنار یک چترباز + فیلم

لحظه عبور شهاب سنگ از کنار یک چترباز + فیلم

پریدن از یک هواپیمای در حال پرواز با کیلومترها ارتفاع از سطح زمین حتی اگر در آن هنگام از آسمان به زمین شهاب‌سنگی هم پرتاب نشده باشد، به اندازه کافی خطرناک است اما اگر هنگامی که به عنوان یک چترباز در آسمان هستید و متوجه شوید که شهاب‌سنگی در حال گذر از کنار شماست مطمئنا حس آندرس هلستراپ را درک خواهید کرد.

به گزارش ظهور12 به نقل از فارنت ، این چترباز نروژی هنگامی که با دوستان خود مشغول چتربازی بوده به طور اتفاقی موفق به فیلمبرداری از یک شهاب سنگ در حال سقوط با فاصله چند متری از خود شده است. اگر این را به حساب اولین چتربازی (خوش‌شانس؟!) بگذاریم که چنین اتفاقی برای او رخ داده باید این فیلم را اولین فیلم پیش از برخورد یک شهاب سنگ به زمین و بلافاصله پس از سرد شدن بدانیم!

Skydiver-meteorite

تمام فیلم‌هایی که تاکنون از شهاب‌سنگ‌های در حال پرواز دیده‌ایم سنگ‌های عظیم‌الجثه‌ای بوده‌اند که پیش از برخورد با اتمسفر کره زمین و همچنان در حال سوختن بوده‌اند!

سرعت این شهاب‌سنگ تقریبا ۵ کیلوگرمی در هنگام گذر از کنار این چترباز نروژی را ۳۰۰ کیلومتر در ساعت تخمین زده‌اند و مطمئنا اگر اقبال با آندرس هلستراپ یار نبود و در مسیر عبور این شهاب‌سنگ قرار داشت چیزی از او باقی نمی‌ماند!

دانلود کلیپ

او پس از کشف این موضوع، این فیلم را در اختیار موزه تاریخ طبیعی اسلو قرار داده و محققان این مرکز نوع ابن شهاب‌سنگ را از شهاب‌سنگ‌های رایج و متداول موجود در کمربند فضایی زمین دانسته‌اند که همانطور که در فیلم مشخص است، یک طرف آنها تیره و طرف دیگر روشن‌تر است و معمولا پس از برخورد با اتمسفر کره زمین خرد شده و کوچکتر می‌شوند.

با وجود استفاده از این فیلم برای یافتن محل برخورد این شهاب سنگ، محققان این مرکز هنوز موفق به پیدا کردن این شهاب‌سنگ نشده‌اند.

24 فروردین 1393