h شمارش25درصدی آرا در افغانستان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شمارش25درصدی آرا در افغانستان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شمارش25درصدی آرا در افغانستان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شمارش25درصدی آرا در افغانستان

شمارش25درصدی آرا در افغانستان

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که بخشی از نتایج انتخابات افغانستان و نتیجه و تعداد آرای شمارش شده امروز اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، «نور محمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شب گذشته در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که بخشی از نتایج انتخابات ریاست جمهوری و شورا‎های ولایتی این کشور امروز (شنبه) اعلام خواهد شد.

به گفته نور، کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با 2 شیفت کاری در 240 محل، تاکنون حدود 20 تا 25 درصد آرای شمرده شده را وارد سیستم مرکزی اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کرده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: آرای مراکزی که روند رأی‌دهی در آن‌جا با مشکل مواجه بوده قرنطینه شده و در حضور ناظران رسانه‎ها و نهادهای انتخاباتی به صورت ویژه بررسی خواهند شد.

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان افزود: مراکزی که در آنها روند رأی‌دهی مشکل داشته آرای آن مراکز باطل اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد که تا کنون 84 درصد صندوق‎های رأی‌ به دفتر کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان رسیده و چالشی که فراروی این کمیسیون وجود دارد، وضعیت بد جوی این کشور بوده که مانع انتقال لوازم انتخاباتی از مناطق دور دست به مرکز شده است.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان شنبه هفته گذشته (16 فروردین) برگزار شد.

23 فروردین 1393