h دستگیری سارق مامورنمای زنان + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستگیری سارق مامورنمای زنان + عکس ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستگیری سارق مامورنمای زنان + عکس ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستگیری سارق مامورنمای زنان + عکس

دستگیری سارق مامورنمای زنان + عکس

دستگیری سارق مامورنمای زنان + عکس

روز دوازدهم فروردین ماه امسال، مأموران گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ، به یک پراید مشکی رنگ در میدان قیام مظنون می‌شوند و خودروی مذکور بی توجه به اعلام ایست ماموران،اقدام به فرار می‌کند که طی تعقیب و گریز، ماموران موفق می‌شوند خودرو را متوقف و سرنشین آن به نام «رضا . ب» (37 ساله) را دستگیر کنند.

به گزارش ظهور12 به نقل از تسنیم  ، در بازرسی داخل خودرو ماموران چندین دستگاه گوشی تلفن همراه، مقادیری اسناد و مدارک شناسایی و همچنین بسته قرص‌های خواب آور و یک قبضه اسلحه کمری تقلبی را کشف می‌کنند که متهم در همان اعترافات اولیه عنوان می‌کند گوشی‌های تلفن همراه و مدارک شناسایی، متعلق به تعدادی از زنان جوانی است که به شیوه بیهوشی و با استفاده از آبمیوه مسموم،از آنها سرقت کرده است.

با توجه به اعتراف صریح متهم به زورگیری از زنان به شیوه بیهوشی، پرونده مقدماتی تشکیل شد و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پس از ارجاع پرونده به پایگاه هفتم آگاهی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو پراید مشکی بدست آمده از متهم دارای سابقه سرقت در شهر شیراز بوده و این هودرو نیز 4 روز قبل به شوه بیهوشی سرقت شده است.

وی در خصوص نحوه سرقت خودرو پراید به کارآگاهان گفت: در شهر شیراز، به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید شدم و پس از طی مسافتی کوتاه با معرفی خودم به عنوان مأمور قوه قضائیه و جلب اعتماد راننده پراید، مدعی شدم که بواسطه ارتباط با برخی مقامات مهم قضایی کشور می‌توانم نسبت به تهیه وام برای او اقدام کنم؛ پس از جلب اعتماد و طرح دوستی با وی، به بهانه خرید آبمیوه از ماشین پیاده شدم و در یک لحظه داروی خواب‌آوری را که از قبل آماده کرده بودم، داخل آبمیوه ریختم و به راننده دادم؛ راننده پراید بلافاصله پس از نوشیدن آبمیوه بیهوش شد و من هم خودرو را بهمراه تمامی اسناد و مدارک شناسایی، سرقت کردم و از آنجا به اصفهان رفتم و پس از چند روز به تهران آمدم و در پوشش مسافرکش اقدام به سوار کردن زنان و نهایتاً سرقت اموال آنها به شیوه بیهوشی کردم.

متهم در ادامه اعترافات و در خصوص نحوه مراجعه به شهر شیراز به کارآگاهان گفت: من روز دوازدهم اسفند از زندان رشت آزاد شدم و به محض آزاد شدن، اقدام به سرقت یک دستگاه خودرو سواری پراید در شهر انزلی کردم و با پراید مسروقه به تهران آمدم؛ پس از چندین فقره سرقت به شیوه بیهوشی، ماشین را در تهران رها کردم و به شیراز رفتم.

رضا در ادامه اعترافاتش و در خصوص نحوه سرقت به شیوه بیهوشی از زنان، به کارآگاهان گفت: پس از سرقت اولین خودرو در شهر انزلی، به تهران آمدم. ابتدا یک اسلحه کمری قلابی تهیه کردم و پس از آن، در پوشش مسافرکش اقدام به سوار کردن زنان عمدتاً جوان و نهایتاً سرقت اموال آنها به شیوه بیهوشی می‌کردم؛ در سرقت‌هایم زمانی که خانمی به عنوان مسافر سوار ماشین می‌شد، فرد دیگری را به عنوان مسافر سوار نمی‌کردم تا بتوانم نقشه سرقت را انجام دهم؛ در طی مسیر، با معرفی خود به عنوان مأمور (همراه با نمایش اسلحه قلابی) و طرح ادعای تهیه کار و یا وام، ابتدا اعتماد خانم‌ها را جلب و سپس با دادن آبمیوه مسموم و بیهوش کردن آن‌ها، اقدام به سرقت  وجه نقد، گوشی تلفن همراه، طلا و جواهرات و دیگر اموال و مدارک همراه آنها می‌کردم و سپس آن‌ها را در همان وضعیت بیهوش و در کوچه‌های فرعی شهر رها می‌کردم.

با توجه به اعترافات صریح متهم و همچنین اموال و مدارک بدست آمده از داخل خودرو مسروقه، کاراگاهان موفق به شناسایی تعدادی از خانم‌های جوانی شدند که همگی آنها به شیوه‌ای مشابه و با استفاده از آبمیوه مسموم، بی هوش شده بودند و توسط متهم مورد سرقت قرار گرفته بودند.

یکی از شکات پس از حضور در پایگاه هفتم آگاهی و شناسایی متهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: روز بیست و چهارم اسفند به مقصد میدان نبوت، سوار یک دستگاه خودرو پراید شدم که راننده آن ابتدا خود را مأمور یکی از ارگان‌های دولتی معرفی کرد و مدعی شد که می‌تواند برای من کاری مناسب پیدا کند؛ در طول مسیر و به بهانه صحبت کردن درباره نوع کار مورد نظر من، این شخص اقدام به خرید یک لیوان آب انار برای هر دو نفرمان کرد که به محض نوشیدن آبمیوه، دیگر متوجه هیچ چیزی نشدم و زمانیکه به هوش آمدم متوجه شدم که مدت دو روز است در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارم.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده و با انتشار خبر دستگیری متهم، تعدادی از شکات با مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران، اقدام به شناسایی متهم به عنوان سارق اموال و وجوهات نقد خود و یا فریب و اغفال آنها در پوشش وعده‌های دروغین ازدواج و یا تهیه وام و ... ، کرده‌اند؛ لذا با توجه به افزایش تعداد شکات پرونده و همچنین احتمال ارتکاب جرایم مشابه در دیگر مناطق کشور و به منظور شناسایی دیگر شکات پرونده، دستور انتشار بدون پوشش متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شهروندان، شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان پانزده خرداد مراجعه کنند.

23 فروردین 1393