h در روستاها نیازی به عدد سمت راست کدملی نیست - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

در روستاها نیازی به عدد سمت راست کدملی نیست,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,در روستاها نیازی به عدد سمت راست کدملی نیست,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,در روستاها نیازی به عدد سمت راست کدملی نیست

در روستاها نیازی به عدد سمت راست کدملی نیست

حسین مهری گفت: در روستاها بحث زمانبندی مطرح نیست و روستاییان در هر روز مراجعه می‌توانند در هدفمندی یارانه‌ها ثبت نام کنند.

وی افزود: شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با تدابیر و برنامه‌ریزی که اتخاذ کرده قرار شد بیش از 30هزار نفر کار ثبت‌نام هدفمندی یارانه‌ها را به انجام برساند.

مهری در ادامه عنوان کرد: ما حدود 10هزار و 500 اکیپ سیار طراحی کردیم که حدود 7هزار و 800 به صورت رسمی امروز صبح کار خود را آغاز کردند و مابقی به صورت ذخیره وجود دارند که اگر ضرورت داشت آنها را فعال می‌کنیم همچنین حدود 19هزار و 500 واحد ثابت ما در سطح کشور به انجام بهتر ثبت‌نام می‌پردازند که حدود 10هزار واحد ما در ICT روستاییان است و مابقی در شهرها هستند که همکاران ما به انجام می‌رسانند.

معاون شرکت پست همچنین گفت: به طور کلی حدود 50هزار نفر درگیر این کار هستند که حدود 30هزار نفر به صورت مستقیم و 20هزار نفر تدارک این کار را می‌بینند.

مهری در خصوص نحوه ثبت‌نام اظهار کرد: فرم‌هایی را طراحی کردیم که در اختیار مردم قرار می‌گیرد و بعد از تکمیل توسط مردم جمع‌آوری شده و به صورت پیامک موفقیت در ثبت‌نام به آنها اعلام می‌شود.

وی در ادامه به منظور جلوگیری از هرگونه سواستفاده در ثبت‌نام گفت: در روستاها 100درصد کار توسط واحدهای پستی انجام می‌گیرد و تاکید من بر این است که بجز پست کسی حق حضور در روستاها را ندارد و به همین منظور معرفی‌نامه‌ای رسمی تدبیر کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت پست همچنین تصریح کرد: کدپستی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده می‌شود و بجز 3هزار و 500تومانی که مصوب شده هیچ واحدی در سراسر کشور حق دریافت هیچگونه وجهی بابت فرم یا کدپستی و سایر موارد را ندارد.

* ثبت‌نام عشایر در تعاونی‌ها

حسین مهری سپس در خصوص نحوه ثبت‌نام عشایر گفت: عشایر هم در تعاونی‌هایی که عضو هستند به آن تعاونی‌ها مراجعه خواهیم کرد و باهماهنگی‌هایی که صورت گرفت ثبت‌نام انجام می‌شود.

وی درخصوص چگونگی شناسایی افراد سودجو تصریح کرد: اکیپ‌های سیار ما دارای آرم بوده و همچنین دفاتر پستی در پیشخوان دولت دارای معرفی‌نامه رسمی و کنترل شده توسط شورای اسلامی روستاها هستند.

مهری افزود: بجز 10هزار روستا که به صورت اینترنتی آنلاین انجام می‌شود مابقی روستاها به صورت فیزیکی انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت پست در پایان خاطرنشان کرد: در صورت مشکل هموطنان می‌توانند به نزدیک‌ترین واحد پستی اطلاع داده یا از طریق سایت اقدام نمایند ضمن اینکه بازرسین ما در سطح روستاها و شهرها آماده نظارت خواهند بود. منبع: باشگاه خبرنگاران

22 فروردین 1393