h چشمه بنزین در خرم آباد!+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چشمه بنزین در خرم آباد!+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چشمه بنزین در خرم آباد!+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چشمه بنزین در خرم آباد!+تصاویر

چشمه بنزین در خرم آباد!+تصاویر

چشمه بنزین در خرم آباد!+تصاویر

روستای ریخان از توابع بخش معمولان پلدختر در 40 کیلومتری جنوب شهرستان خرم‌آباد قرار دارد. این روستا با بیش از 300 نفر جمعیت از بهمن ماه سال گذشته با یک چشمه بنزین در یک محدوده 100 متری مواجه می‌شوند که اهالی روستا در این مدت هر آنچه در توان داشته از این بنزین برداشت کرده، بدون اینکه مسئولی متوجه این موضوع شود. خط انتقال بنزین جنوب کشور به شمال کشور در مسیر این روستا قرار دارد اما به دلیل فرسودگی خطوط این مسیر دچار نشتی شده بود و در فاصله حدود یک متری خط لوله اصلی به خارج از زمین هدایت شده بود.

وقتی بنزین با پای خود می‌آید +تصاویر

*به مسئولان مربوطه اطلاع‌رسانی شده است امین آقامیرزایی یکی از اهالی این روستا در گفت‌وگو با فارس در خرم‌آباد گفت: دی ماه سال گذشته مردم اهالی این روستا متوجه نشت بنزین در این محدوده شدند و بعد از چند روز توسط اهالی به مسئولان مربوطه اطلاع‌رسانی شد، اما تا چند روز گذشته هیچ‌گونه اقدامی انجام داده‌ نشد. وی افزود: بنزینی که مردم از این چشمه جمع‌آوری کرده‌اند، به خاطر اینکه آب در آن است قابل استفاده نیست. لازم به ذکر است، در گزارشی که شب گذشته از شبکه‌ سراسری صدا و سیما در این خصوص پخش شد، اهالی روستا اعلام کرده بودند که بنزین جمع‌آوری شده را لیتری 500 تومان تاکنون در این مدت فروخته‌اند.

وقتی بنزین با پای خود می‌آید +تصاویر

*آلودگی خاک و آب در منطقه ریخان مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: به علت ترکیدگی و نشتی لوله بنزین در روستای ریخان لرستان شاهد محدوده وسیعی از آلودگی خاک و آب در این منطقه هستیم. محمدحسین بازگیر یادآور شد: این نشتی باعث شده حدود 500 تا 600 متر طول در عرض 150 متر از خاک و آب این منطقه آلوده شود، اما هنوز برآورد خسارت نهایی اعلام نشده و تا روز شنبه اعلام می‌شود چون این نشتی در زیر زمین بوده و آثار مخرب خود را دیر نشان می‌دهد و همچنین این اتفاق به یک ماه قبل از سال 93 برمی‌گردد.

وقتی بنزین با پای خود می‌آید +تصاویر

*خسارت نهایی بزودی اعلام می‌شود بازگیر خاطرنشان کرد: در حال حاضر این نشتی ترمیم شده و کانالی بین رودخانه و این نشتی زده شده، تا از ورود آن به رودخانه جلوگیری شود. مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: سال گذشته این دومین نشتی بوده که در این مسیر رخ داده که نشتی نخست در دره خزینه پلدختر بوده و نشتی دوم در روستای ریخان رخ داده است. وی افزود: احتمال اینکه این نشتی به آب‌های زیرزمینی خسارت وارده کرده باشد، زیاد است و کارشناسان در حال بررسی موضوع هستند.

22 فروردین 1393