h تا6سال دیگر،غذا در انبارها ذخیره شده - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تا6سال دیگر،غذا در انبارها ذخیره شده,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تا6سال دیگر،غذا در انبارها ذخیره شده,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تا6سال دیگر،غذا در انبارها ذخیره شده

تا6سال دیگر،غذا در انبارها ذخیره شده

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش قیمت یک تا پنج درصدی اقلام مختلف مواد غذایی خبر داد و گفت:‌ این افزایش قیمت بدون هیچ تاثیر اقتصادی صورت گرفته و در حالی است که در انبارهای دولتی و خصوصی به میزان نیاز دو سال آینده کالا ذخیره شده است.

قاسمعلی حسنی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که افزایش قیمت در چند روز گذشته متاثر از بار روانی نشات گرفته از گران شدن حامل‌های انرژی و آغاز فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها بوده است، اظهار کرد: در انبارهای مواد غذایی دولتی و خصوصی به میزان دو تا شش سال آینده نیاز کشور کالا ذخیره شده است.

وی خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته بازار زودتر از دولت استارت گرانی‌ها در برخی از کالاها به ویژه برنج،‌ حبوبات، ادویه‌، صنایع بسته بندی و چای را با افزایش یک تا پنج درصدی زده است.

رییس اتحادیه کشوری بنکداران مواد غذایی تاکید کرد: هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد و افزایش قیمت‌ها تنها تاثیر گرفته از بار روانی گران شدن حامل‌های انرژی است.

حسنی افزود: در حال حاضر هر کیلو برنج ایرانی 4200 تا 7600 تومان در عمده فروشی عرضه می‌شود که قیمت مصرف کننده 10 تا 12 درصد بیشتر از قیمت عمده فروشی است.

22 فروردین 1393