h اینترنت در مالزی رایگان می شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اینترنت در مالزی رایگان می شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اینترنت در مالزی رایگان می شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اینترنت در مالزی رایگان می شود

اینترنت در مالزی رایگان می شود

دولت مالزی تلاش می‌کند تا اینترنت رایگان در اختیار مردم این کشور قرار دهد.

به گزارش ایسنا، داتوک جیلانی جوهری، معاون وزیر ارتباطات و چندرسانه‌ای مالزی گفت که تمامی ایالت‌های مالزی باید نقش فعال‌تری در افزایش دسترسی به اینترنت وایرلس ایفا کنند تا مردم و توریست‌ها بتوانند در مکان‌های عمومی دسترسی آزاد به اینترنت داشته باشند.

وی تصریح کرد: در این راستا وزارت ارتباطات و چند رسانه‌ای آماده همکاری با دولت‌های محلی است تا این امر محقق شود. به عنوان مثال دولت ایالت ترنگانو متعهد شده است تا دسترسی به اینترنت رایگان را در 600 محل عمومی در این ایالت برای مردم فراهم کند و در این راستا بودجه 30 میلیون رینگیتی اختصاص یافته است.

معاون وزیر ارتباطات و چندرسانه‌ای مالزی اظهار کرد: چنین اقداماتی بسیار خوب است زیرا طبق برنامه قرار است ضریب نفوذ اینترنت در مالزی از 67.1 درصد در حال حاضر بیشتر شود.

وی بیان کرد: طی سه سال آینده بیش از هزار برج مخابراتی در سراسر مالزی ساخته خواهد شد که هزینه ساخت آنها بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون رینگیت خواهد بود.

21 فروردین 1393