h دور بعدی مذاکرات ایران و 5+1 مشخص شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دور بعدی مذاکرات ایران و 5+1 مشخص شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دور بعدی مذاکرات ایران و 5+1 مشخص شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دور بعدی مذاکرات ایران و 5+1 مشخص شد

دور بعدی مذاکرات ایران و 5+1 مشخص شد

معاون وزیر خارجه ایران گفت: اگر لازم باشد دور بعدی مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 در حاشیه نشست کمیته مقدماتی بازنگری بر ان. پی.تی برگزار می‌شود.

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا، سید عباس عراقچی درباره شرکت‌ها و ارگان‌های شرکت کننده در کمیسیون مشترک نظارت بر اجرای توافق ژنو گفت: وزارت‌خانه‌های نفت، صنعت معدن تجارت، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان، علوم و تحقیقات و چند ارگان دیگر و در مجموع از هشت ارگان و نهاد مربوطه نمایندگانی در این نشست حضور دارند.

او گفت که سرپرستی هیات ایرانی در کمیسیون نظارت بر اجرای توافق ژنو به عهده بعیدی نژاد، مدیرکل سیاسی وزارت خارجه و از سوی 1+5 استفان کلمنت است.

این عضو تیم مذاکره کننده درباره نشست کارشناسی ایران و 1+5 برای دور بعدی مذاکرات اظهار کرد: اگر لازم باشد در حاشیه نشست کمیته مقدماتی بازنگری بر ان. پی. تی نشست کارشناسی برگزار می‌شود.

وی درباره محور این مذاکرات تصریح کرد: دو سه موضوع است که قرار شد آن‌ها مشورت کنند و ما فکر می‌کنیم نیاز است درباره آن‌ها بحث کارشناسی شود و قرار شد بعد از مشورت آن‌ها خانم اشمید نتیجه را به بنده اعلام کنند.

وی هم چنین درباره مدت زمان مذاکرات بعدی در اردیبهشت‌ماه نیز گفت: روز 23 اردیبهشت با یک شام کاری میان آقای ظریف و خانم اشتون گفت‌وگوها آغاز می‌شود و روز 24 اردیبهشت مذاکرات رسمی آغاز می‌شود. برای مذاکرات بعدی از 24 اردیبهشت سه روز زمان قرار داده شده است اما این زمان می‌تواند کم‌تر یا بیش‌تر باشد.

21 فروردین 1393