h همه جایگاه‌های تهران بنزین یورو 4 شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

همه جایگاه‌های تهران بنزین یورو 4 شد ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,همه جایگاه‌های تهران بنزین یورو 4 شد ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,همه جایگاه‌های تهران بنزین یورو 4 شد

همه جایگاه‌های تهران بنزین یورو 4 شد

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به دنبال انتشار گزارشی از سوی دانشگاه صنعتی شریف مبنی بر اینکه كيفيت بنزين و ديزل تهران، يكي از عوامل تاثير گذار در آلودگي هوا است، اعلام کرد: با توجه به روند اجراي پروژه‌هاي ارتقاي كيفي در دست اقدام در پالايشگاه‌هاي مختلف نفت و به بهره ‌برداري رسيدن مرحله‌اي آنها از اواسط سال 90 تاکنون در حال حاضر تغييرات اساسي در كيفيت فراورده‌هاي گازوئيل و بنزين توزيعي به ویژه در كلانشهرهاي كشور از جمله تهران، كرج ، اراك و .... محقق شده است.

در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه حدود 20 ميليون ليتر بنزين با ميزان آلايندگي بنزن، آروماتيك و گوگرد مطابق استاندارد يورو چهار و حدود 24 ميليون ليتر گازوئيل با كيفيت بالاتر از يورو چهار توزيع مي شود که با بهره برداري از واحدهاي در حال تكميل و ساخت، اين روند افزايش می یابد.

از سوی دیگر هم اکنون اكثر مؤلفه هاي آلايندگي روند بهبود قابل توجهي را نشان مي دهند. در حال حاضر شهر تهران كه نتايج تحقيقات انجام يافته بر روي نمونه‌هاي اخذ شده از جايگاه‌هاي سوخت رساني آن ارائه شده است تحت پوشش كامل بنزين و گازوئيل با كيفيت يورو چهار است.

ميزان عوامل آلايندگي به تبع آن تيترهای غير منطقي همچون نتايج تكان دهنده تحقيق درباره بنزين و گازوئيل داخلي را به خود اختصاص داده عاري از واقعيت بوده و قاعدتاً باید با توجه به شرايط حال توزيع فرآورده و اخذ اطلاعات صحيح و تكميلي از مراجع ذيصلاح در مجموعه وزارت نفت اقدام به درج گزارش فوق مي کردید.

منبع: مهر

19 فروردین 1393