h تونس از ایران خودرو می خرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تونس از ایران خودرو می خرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تونس از ایران خودرو می خرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تونس از ایران خودرو می خرد

تونس از ایران خودرو می خرد

یونایتدپرس، فرشیشی ابراز داشت : تونس با این کار می خواهد به ناوگان خودروی خود که خودروهای اروپایی به ویژه فرانسوی و ایتالیایی بخش عمده آن را تشکیل می دهد، تنوع ببخشد.

وی ابراز داشت : ما خودروهایی از ایران و کشورهای آسیایی وارد خواهیم کرد که شهروند تونسی توانایی خرید آنها را داشته باشد.

تونس سالانه 45 هزار خودرو وارد بازار خود می کند که اکثر آنها فرانسوی ، ایتالیایی و آلمانی هستند اما کاهش یافتن ارزش دینار تونس در برابر یورو باعث افزایش نرخ این خودروها در کشور گردید به گونه ای که شهروند تونسی توانایی خرید و یا تعویض خودروی خود را ندارد .

هیاتی از بازرگانان ایرانی اخیرا از تونس دیدن به عمل آوردند و با مقامات تونس راههای تقویت همکاری دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند . در این هیات شماری از مسوولان دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و مبنا نیز حضور داشتند.

روی آوردن تونس در این مرحله به بازار ایران بیانگر پیشرفت روابط میان دو کشور است که بیش از 30 توافقنامه و یادداشت تفاهم در ارتباط با همکاری اقتصادی و تجاری آن دو را به یکدیگر ربط داده است .

تونس و تهران امیدوارند مبادلات تجاری خود را به مرز 500 میلیون دلار برسانند . بدیهی است میزان مبادلات یاد شده در حال حاضر به دلیل کاهش یافتن صادرات فسفات تونس به ایران 300 میلیون دلار است . منبع: ایرنا

19 فروردین 1393