h احتمال انتشار خاطرات سردار قاسم سلیمانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

احتمال انتشار خاطرات سردار قاسم سلیمانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,احتمال انتشار خاطرات سردار قاسم سلیمانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,احتمال انتشار خاطرات سردار قاسم سلیمانی

احتمال انتشار خاطرات سردار قاسم سلیمانی

عباس میرزایی، نویسنده کتاب «نبردهای پیروز» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره این اثر اظهار داشت: کتاب «نبردهای پیروز» حاصل مصاحبه با رزمندگان عملیات ثامن‌الائمه(ع) و طریق‌القدس توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

به گفته وی، سردار سلیمانی فرمانده جنگ در استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بوده‌اند و در اکثر کتاب‌هایی که با این مضمون هستند نامی از ایشان وجود دارد.

میرزایی در ادامه به مخالفت سردار قاسم سلیمانی در راستای تدوین خاطرات اشاره کرد و دلایل آن را شخصی دانست و افزود: به این دلیل که آقای سلیمانی مخالف تدوین و تهیه یک کتاب مستقل هستند از این رو این خاطرات در چند کتاب گنجانده شده است، البته در ذهنم احساس می‌کنم این خاطرات در 8 کتاب قابل بیان باشد اما تاکنون تنها 4 کتاب تالیف شده است.

این نویسنده تاکید کرد: «نبردهای پیروز»، «نبرد کرخه کور» دو کتاب منتشر شده از سوی انتشارات سوره مهر است، بخشی از خاطرات در این دو اثر آمده است، اما کتاب سومی نوشته شده که عنوان آن «نبرد فتح المبین» نام دارد، این اثر در اختیار سردار سلیمانی قرار دارد تا مطالعه کنند و ویرایش نهایی صورت گیرد. کتاب دیگر با عنوان «نبرد بیت ‌المقدس» که آنهم شامل خاطرات بوده که در دست تهیه است.

وی با بیان اینکه برای آشنایی با این نبردها و سردار سلیمانی این کتاب‌ها مفید خواهند بود، یادآوری کرد: اغلب زمان خاطره نویسی با هماهنگی انجام می‌شود و تالیف و ثبت صورت می‌گیرد.

وی در پایان بیان کرد : امیدواریم برای بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران کتاب «نبرد فتح المبین» منتشر شود.

بر اساس این گزارش،‌ کتاب «نبردهای پیروز» حاصل مصاحبه عباس میرزایی نویسنده کتاب با بیش از 110 نفر از رزمندگان شرکت کننده در عملیات ثامن‌الائمه (ع) و نزدیک به 140 مصاحبه با رزمندگان حاضر در عملیات طریق‌القدس است که به تازگی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. فرماندهی لشکر 41 ثارالله در این نبرد‌ها را سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه به‌عهده داشته و به همین دلیل بخشی از روایت این کتاب مربوط به خاطراتی است که از زبان وی بیان شده‌ است. این کتاب بخشی از تاریخ شفاهی دفاع مقدس به حساب می‌آید و نویسنده برای مستند کردن روایت این کتاب تنها به انجام مصاحبه‌های حضوری با افراد بسنده نکرده و به منابع تاریخی تکمیل کننده همچون نوارهای ضبط‌ شده از بی‌سیم عملیات در زمان جنگ، کتاب‌های از پیش منتشر‌شده و مصاحبه‌های صدا و سیمای مرکز استان کرمان با رزمندگان در زمان جنگ نیز رجوع کرده‌ است. کتاب «نبردهای پیروز» به‌ لحاظ زمانی وقایع شهریور سال 1360 تا بهمن ماه‌‌ همان سال را در بر می‌گیرد و از بخش‌های مختلفی همچون استان کرمان در نبرد ثامن‌الائمه، با گردان شهید بهشتی از کرمان تا آبادان، استان کرمان در نبرد بزرگ شرق کارون، به‌سوی نبرد طریق‌القدس و حماسه سابله تشکیل شده‌ است.

18 فروردین 1393