h دستور رئیس جمهور برای پنجمین مرزبان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستور رئیس جمهور برای پنجمین مرزبان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستور رئیس جمهور برای پنجمین مرزبان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستور رئیس جمهور برای پنجمین مرزبان

دستور رئیس جمهور برای پنجمین مرزبان

پایگاه اطلاع رسانی دولت: جلسه هیات دولت روز گذشته به ریاست دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد و اعضای دولت در خصوص مهمترین مسائل و مباحث روز کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید که اهم آنها عبارتند از :

تصویب آیین نامه نظارت و مراقبت الکترونیکی برخی از زندانیان واجد شرایط از قبیل زندانیان در زمان مرخصی یا اشتغال در زندان های باز و موسسات صنعتی، کشاورزی و خدماتی و زندانیان محکوم به حبس جایگزین و برخی زندانیان جرایم نقدی.

آیین نامه اجرایی فعالیت کشاورزانی که در اثر حوادث غیر مترقبه از جمله خشکسالی خسارت دیده اند و قادر به پرداخت حق بیمه اجتماعی در موعد مقرر نشده اند، از پرداخت جریمه و بخشودگی جریمه دیر کرد تسهیلات بانکی پرداختی به آنان معاف می شوند.

آیین نامه نحوه وصول مطالبات نقدی دستگاه های اجرایی از بخش خصوصی و تعاونی بابت ارایه خدمات یا فروش محصول یا صدور مجوز به میزان بیش از یک میلیارد ریال به صورت نسیه.

آیین نامه تخفیف پلکانی قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی به منظور تحریک و تشویق این واحدها به توسعه سرمایه گذار در صنایع تکمیلی و پایین دست و اشتغال زایی بیشتر با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته.

اصلاح تعرفه برق خانگی شهرستان های داراب و زرین دشت

برقراری فوق العاده شغل موضوع بند(۵) ماده(۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان دستگاه های اجرایی منوط به اصلاحات ساختاری و ساماندهی نیروی انسانی. افزایش سقف کمک های بلاعوض برای کشاورزان و دامداران خسارت دیده منطقه شرق استان اصفهان به سی میلیون (۳۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و موافقت با امکان هزینه کرد اعتبار هفتصد میلیارد (۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریالی مصوب دولت در چارچوب طرح تملک دارایی های سرمایه ای و هزینه ای در همان استان.

همچنین در این جلسه رییس جمهور گفت:خوشحالم که روزهای پرمحنت اسارت سربازان جان برکفمان به سرآمد و این عزیزان پس از تحمل رنج دوران سخت جدایی ، به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

روحانی با عرض شادباش ویژه به خانواده های این عزیزان که با پیشه کردن صبر، امید خود را حفظ کردند تا با تدبیر دولت و مسئولین امنیتی کشور، آزادی عزیزان خود را شاهد باشند افزود: امید آنکه تروریسم و خشونت در منطقه ما برچیده شود و فضای سوء ظن و کدورت برای همیشه از میان برود.

رییس جمهوری گفت: از همه مسئولین مربوطه به ویژه وزارتخانه های کشور، اطلاعات و خارجه و صدا و سیما می خواهم تا روشن شدن وضعیت پنجمین مرزبان فداکار وطن، لحظه ای از پای ننشسته و هرچه سریعتر موجبات رفع نگرانی خانواده بردبار و شریف او را فراهم آورند.

روحانی افزود: بی تردید اینگونه حوادث نفرت انگیز که توسط تعداد اندکی از پیروان فرقه جهل و جور و جنایت، گاه و بیگاه به وقوع می پیوندد، اگر چه کام مردم عزیزمان را تلخ می کند اما اراده ملت و مسئولین را برای ایستادگی بر آرمان های رفیع خویش و مبارزه با اذناب دشمنان نظام و کشور روز به روز قوی تر و مستحکم تر خواهد نمود.

رییس جمهوری افزود: این موفقیت یکبار دیگرنشان داد که موضع جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم و خشونت، یک موضع قاطع، اصولی و تغییر ناپذیر است و در مقابل همه فشارهای سیاسی و تبلیغاتی تا رسوایی و شکست کامل افراط گرایان و همه حامیان خارجی آنان ایستادگی خواهد کرد، حمایت همه مردم و شخصیتهای دینی و سیاسی اعم از شیعه و سنی از این برخورد قاطع ثابت کرد که تروریستها از دستاویز کردن تفاوتهای مذهبی هیچ سودی نخواهند برد و مورد انزجار همه مذاهب و گروه های سیاسی کشورند.

روحانی در ادامه تاکید کرد: لازم می دانم از همه مرزبانان دلیر، فرماندهان و سربازانی که دوران خدمت مقدس سربازی خود را با رشادت و شجاعت در پاسداری و حراست از مرزهای جغرافیایی کشورمان سپری نموده و نقشه های تجاوزگرانه هر متجاوزی به آب و خاک ایران سرافراز را نقش بر آب می کنند، سپاسگزاری نموده و توفیقات و عزت آنان را از خداوند متعال مسالت دارم.

رییس جمهوری با بیان اینکه برخی از رسانه های بیگانه از این حوادث سوء استفاده کردند تاکید کرد: این گونه حوادث در همه جای دنیا اتفاق می افتد و متاسفانه امروز تروریسم، گروگانگیری و افراطی گری نه در منطقه بلکه در سراسردنیا وجود دارد و به جای اینکه با قاطعیت تروریسم و خشونت را محکوم کنند به اصطلاح خود می خواهند نظام را تضعیف کنند و انصافا در این زمینه برخی از رسانه های بیگانه کار زشت و غیر حرفه ای انجام دادند.

وی همچنین از نیروی انتظامی ،سپاه پاسداران ، ارتش جمهوری اسلامی ایران و بسیج در حراست از مرزبانی قدردانی و برای همه کسانی که برای امن نگه داشتن کشور و مرزها تلاش می کنند آرزوی توفیق بیشتر کرد.

روحانی افزود: مردم همواره از نیروهای امنیتی در سراسر کشور سپاسگزار بوده اند چراکه در این منطقه نسبتا نا امن بحمدالله ایران کشوری کاملا امن است و این جای سپاس دارد.

رییس جمهوری همچنین از همه ارگان هایی که تلاش کردند تا سفرهای نوروزی برای مردم ایمن تر، لذت بخش تر و راحت تر باشد تقدیرکرد وگفت: البته خود مردم به صورت داوطلبانه کمک کردند و این تعاون و همکاری نشانه این است که این ملت خود را اعضای یک خانواده می بینند و این جای سپاسگزاری و تشکر دارد؛ مخصوصا آمار و ارقامی که نشان می دهد امسال حوادث کاهش یافته، بسیار مهم است.

روحانی در پایان ابراز امیدواری کرد که انشاالله سال نو برای همه ملت بزرگ ایران، سالی مبارک و پر از برکت و توفیقات خواهد بود و مسیر توسعه و پیشرفت و تعالی را بهتر و بیشتر از سالهای پیش به امید خدا طی خواهند نمود.

18 فروردین 1393