h گران ترین ماشین های پلیس+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گران ترین ماشین های پلیس+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گران ترین ماشین های پلیس+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گران ترین ماشین های پلیس+تصاویر

گران ترین ماشین های پلیس+تصاویر

گران ترین ماشین های پلیس+تصاویر قابله با فروشندگان موادمخدر، منتقل کردن اعضای اهدایی بدن و ارتقا امنیت جاده‌ها، بخشی از وظایف اصلی نیروهای پلیس در کشورهای مختلف دنیا است و در اختیار داشتن خودروهای پرسرعت و قوی در اجرای بهتر این ماموریت‌های مهم نقش موثری دارد.
بنابر گزارش «تاپ‌کریمینال‌جاستیس‌دگریز»، نیروهای پلیس در بیشتر مناطق جهان از میشیگان گرفته تا دوبی، مالکان خودروهای لوکس و گران‌قیمت همچون کامارو، فراری و لامبورگینی هستند و به رغم آن که تمامی این خودروها در عملیات تعقیب و گریز به کار نمی‌روند اما به هر حال در انجام برخی عملیات‌های مهم نقش دارند و حتی می‌توانند در تحکیم روابط بین پلیس و جامعه نیز موثر باشند.
در فهرست زیر به ۱۰ مورد از سریع‌ترین خودروهای پلیس در جهان و کمک‌هایی که این خودروهای لوکس به نیروهای پلیس در سراسر جهان می‌کند اشاره شده است:
شورلت کامارو ss در خدمت پلیس دوبی
در ماه مه سال ۲۰۱۳ میلادی، پلیس دوبی یک نوع خودروی پرسرعت شورلت کامارو را به دیگر اتومبیل‌های خود افزود. شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۴.۷ ثانیه و بالاترین سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است.
کادیلاک cts –v gco در آمریکا
این خودرو در مدت زمان موقتی به جمع خودروهای دپارتمان پلیس بلومفیلد اضافه شد اما پس از گذشت ۳۰ روز مجدد به جنرال موتور بازگردانده شد. با این خودرو می‌توان ۲۶۲ کیلومتر را در ساعت طی کرد.
لکسوس is-f gco در هومبرساید - انگلیس
دپارتمان پلیس هومبرساید در شمال انگلیس در سال ۲۰۰۹ میلادی این خودرو را که ۲۷۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد به جمع خودروهای خود افزود. این خودرو به دو رادیوی مدرن، چهار دوربین و یک صفحه مانیتور مجهز است که به سرنشینان آن اجازه می‌دهد به اطلاعات ملی پلیس در جاده دسترسی داشته باشند.
اسپایکر c۸ اسپایدر gco در فلوولند - هلند
پلیس «فلوولند» در هلند در سال ۲۰۰۶ میلادی این خودرو را که ۳۰۱ کیلومتر در ساعت سرعت دارد به دیگر خودروهای خود افزود. این خودرو بیشتر در رژه‌ها و گردهمایی‌های عمومی به نمایش گذاشته می‌شود.
آئودی r۸ gtr gco در آلمان
بیشترین سرعت این خودرو ۳۲۵ کیلومتر در ساعت است که می‌تواند در تعقیب و گریز مجرمان کمک‌کننده باشد. اگرچه از این خودرو بیشتر برای نمایش استفاده می‌شود اما نسبت به دیگر خودروهای گشتی از امنیت بالاتری برخوردار است.
لامبورگینی گالاردو lp۵۶۰ – ۴ gco‌ در ایتالیا
در سال ۲۰۰۴ میلادی شرکت تولیدکننده خودروی لامبورگینی یک دستگاه از این خودرو را به پلیس ایتالیا به مناسبت بزرگداشت صدوپنجاه و دومین سالگرد تاسیس این سازمان هدیه کرد و دومین خودروی این مدل نیز سال بعد به خودروهای پلیس این کشور اضافه شد. این خودرو با سرعت ۳۲۷ کیلومتر در ساعت برای کاهش مدت زمان حضور در محل حادثه توسط نیروی پلیس استفاده می‌شود.
فراری ff gco در دوبی
خودروی فِراری ff gco اولین خودروی پرسرعتی نیست که در میان خودروهای پلیس دوبی قرار دارد، هرچند این نوع خودروی فِراری به نیروهای پلیس زن اختصاص دارد. این خودرو که در سال ۲۰۱۳ میلادی به دیگر خودروهای پلیس این شهر اضافه شد ۳۳۵ کیلومتر در ساعت سرعت دارد.
لامبورگینی آونتادور lp ۷۰۰-۴ gco در دوبی
در آوریل ۲۰۱۳ میلادی این نوع خودرو به جمع خودروهای پیشگیری از جرم این شهر اضافه شد و سرعت آن ۳۴۹ کیلومتر در ساعت است.
آستون مارتین وان ۷۷ gco‌ در دوبی
این خودرو جزء اتومبیل‌های کمیاب در جهان است که ۷۷ مدل آن در جهان وجود دارد و می‌توان مسافت ۳۵۴ کیلومتر را در ساعت با آن پیمود.
برابوس راکت gco‌ در آلمان
شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۳.۲ ثانیه است و بیشترین سرعت آن ۳۶۲ کیلومتر در ساعت گزارش شده هرچند به عنوان خودروهای گشت‌زنی برای پلیس این کشور استفاده نمی‌شود.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «دی‌ریچست»، همچنین ۱۰ کشور دارنده گران‌قیمت‌ترین خودروهای پلیس در جهان عبارتند از:
- دوبی – بوگاتی ویرون با قیمت چهار میلیون دلار
- آلمان – مرسدس بنز برابوس راکت cls با قیمت ۵۸۰ هزار دلار
- انگلیس – لامبورگینی مورسیلاگو با قیمت ۳۸۰ هزار دلار
- ایتالیا – لامبورگینی گالاردو با قیمت ۲۴۸ هزار دلار
- آفریقای جنوبی – لامبورگینی گالاردو با قیمت ۲۴۸ هزار دلار
- قطر – پورشه پانامرا با قیمت ۱۷۵ هزار دلار
- ابوظبی – نیسان ct-r با قیمت ۱۰۰ هزار دلار
- اتریش – پورشه ۹۱۱ با قیمت ۹۹ هزار دلار
- استرالیا – لوتوس اگزیج با قیمت ۸۴ هزار و ۳۰۰ دلار
- آمریکا – داج چارجر با قیمت ۴۶ هزار دلار
 خودروی کادیلاک در آمریکا
خودرو لکسوس در هومبرساید خودرو اسپایکر در فلوولند خودرو آئودی در آلمان خودرو لامبورگینی در ایتالیا خودروی فراری در دوبی خودرو لامبورگینی در دوبی خودرو آستون مارتین در دوبی خودرو برابوس راکت در آلمان خودروی بوگاتی ویرون در دوبی خودروی برابوس در آلمان خودروی لامبورگینی در ایتالیا خودروی پورشه پانامرا در قطر خودروی نیسان در ابوظبی خودروی پورشه در اتریش خودروی لوتوس اگزیج در استرالیا خودروی داج چارجر در آمریکا
18 فروردین 1393