h سایت یارانه refahi.ir از دسترس خارج است! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سایت یارانه refahi.ir از دسترس خارج است!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سایت یارانه refahi.ir از دسترس خارج است!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سایت یارانه refahi.ir از دسترس خارج است!

سایت یارانه refahi.ir از دسترس خارج است!

سایت یارانه  refahi.ir از دسترس خارج است!

خبرآنلاين نوشت:

منهای قول های فنی داده شده از سوی شرکت زیرساخت برای پشتیبانی پهنای باند سایت رفاهی دات آی آر در حال حاضر این سایت باز نمی شود و از دسترسی خارج شده است.

 با متد ساده فنی و پینگ کردن سایت refahi.ir می توان متوجه شد که سایت نه پینگ می شود و نه Trace.

حتی اگر استدلال شود که آی پی مبتنی بر شبکه ملی (بر مبنای 10.10.0......) برای وب سایت ستاپ شده باید گفته شود که این سایت از داخل ایران هم نه پینگ می شود و نه در دسترس است.(شکل های زیر)

آزمایش باز کردن سایت با آی اس پی هایی مانند اینترنت مخابرات، پارس آنلاین، ایرانسل، شاتل و .... که روی شبکه ملی نیز ستاپ شده، صورت گرفت و مشکل مجددا دیده شد.

سوال فنی این است که در خوش بینانه ترین حالت با وجود 20 میلیون سرپرست خانواده در کشور و تلاش 15 میلیون نفر از این افراد برای ثبت نام اینترنتی و مدت زمان 12 روزه برای ثبت نام (10 روز برای ثبت نام عادی و 2 روز برای جا مانده های ثبت نامی) یعنی روزی یک میلیون و 200 هزار کاربر آنلاین باید ثبت نام کنند.

قابلیت پاسخ به request ها و درخواستهای سیستمی از سوی دیتابیس سایت رفاهی و پهنای باند تخصیص شده برای سایت، دو فاکتور اصلی است که بار قبل (دیدن نام سرپرست خانوار برای سبد کالا و نه ورود اطلاعات وسیع مانند ثبت نام در سایت با توجه به زمان محدود برای تعریف لاین ها) جواب خوبی نداده و باز نشدن و کرش کردن دیتابیس شاهد این مثال است.

17 فروردین 1393