h زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

اصربخت با بیان اینکه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از 10 تا 20 اردیبهشت ماه در مصلی امام‌خمینی (ره) برگزار می‌شود، گفت: این نمایشگاه پرمخاطب‌ترین نمایشگاه بین‌المللی و فرهنگی است و با توجه به اینکه امسال به دستور رهبر معظم انقلاب سال فرهنگ نام گرفته اولین برنامه اجرایی عملیاتی کردن این نمایشگاه بسیار مهم است.

وی افزود: در جلسه‌ای که با حضور مسئولین و نمایندگان دستگاه‌های مختلف در فرمانداری برگزار شد، مقرر شد هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌ها ایجاد شود و هر یک از دستگاه‌ها وظایف خود را تعریف و پیرامون آن اقدامات لازم را انجام دهند.

ناصربخت تصریح کرد: با توجه به اینکه مهمترین اتفاق فرهنگی کشور برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب است، گفت: با توجه به مخاطبان زیاد این نمایشگاه باید تدابیر لازم جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر این اتفاق فرهنگی شکل گیرد، چرا که بر اساس آمار سالهای گذشته روزانه یک میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند لذا با توجه به این اهمیت باید برنامه ریزی مدونی برای آن انجام شود.

معاون سیاسی فرماندار تهران همچنین گفت: مقرر شده از لحاظ امنیتی و انتظامی فرمانداری تهران اقدامات و تدابیر لازم را انجام دهد که در همین راستا کمیته‌ای تشکیل و مقرر شد پس از بازدید میدانی از محل نمایشگاه وظایف دستگاه‌ها مشخص و به آنها اعلام شود.

ناصربخت تاکید کرد: هدف فرمانداری برگزاری باشکوه این نمایشگاه بین‌المللی و فرهنگی است و در همین راستا تدابیر لازم جهت تامین امنیت کل نمایشگاه به ویژه امنیت جانی افراد بازدیدکننده اتخاذ شده و برنامه‌های پیشگیری مدیریت بحران نیز در این راستا آماده شده است. لذا با هماهنگی صورت گرفته اکیپ‌های اورژانس، معاونت غذا و دارو دانشگاه شهید بهشتی و سازمان‌های آتش نشانی در این نمایشگاه فعالیت جدی خواهند داشت.

به گفته معاون سیاسی فرماندار تهران همچنین مقرر شده شهرداری منطقه تجهیزات و امکانات لازم را در مصلی تهران تدارک ببیند و با هماهنگی سازمان‌های تاکسیرانی و اتوبوسرانی و حمل و نقل بحث ایاب و ذهاب بازدید کنندگان نیز به طور ویژه دیده شود. منبع: خبرگزاری ایسنا

17 فروردین 1393