h کاهش حقوق سفرا از سوی ایتالیا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کاهش حقوق سفرا از سوی ایتالیا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کاهش حقوق سفرا از سوی ایتالیا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کاهش حقوق سفرا از سوی ایتالیا

کاهش حقوق سفرا از سوی ایتالیا

ایتالیا در راستای برنامه بازنگری در هزینه های دولتی درصدد کاهش حقوق سفرا و پرسنل دیپلماتیک در خارج از کشور است.

به گزارش ایرنا ، خانم ˈفدریکا موگرینیˈ وزیر خارجه ایتالیا در چارچوب برنامه بازنگری در هزینه های دولتی در مقابل کمیسیون های مشترک مجالس سنا و نمایندگان این کشور اعلام کرد که درصدد کاهش حقوق سفرا و پرسنل دیپلمات خود در خارج از کشور است.

وی اظهار داشت که با کاهش حقوق سفرا و دیپلمات های ایتالیا در خارج از کشور ظرف سه سال آینده مجموعا 108 میلیون یورو صرفه جویی می شود.

بر اساس بسته پیشنهادی وزارت خارجه ایتالیا 16 میلیون یورو در سال جاری میلادی، 42 میلیون یورو در سال 2015 میلادی و 52 میلیون یورو در سال 2016 صرف جویی خواهد شد.

گفتنی است که وزارت خارجه ایتالیا در سال های اخیر در راستای برنامه بازنگری در هزینه های دولتی 20 درصد از دیپلمات های خود را کاهش داد.

این در حالی است که روزنامه ˈایل جورناله ˈ اخیرا در گزارشی اعلام کرد که حقوق و مزایای سفرای ایتالیایی از جمله بالاترین ها در میان کشورهای اتحادیه اروپا است.

برای مثال حقوق سفیر ایتالیا در فرانسه به حدود 21 هزار یورو در ماه می رسد درحالی که سفیر آلمان در پاریس ماهانه حدود هشت هزار و پانصد یورو دریافت می کند. همچنین سفیر ایتالیا در مسکو نیز هر ماه حدود 27 هزار یورو حقوق می گیرد در حالی که همتای آلمانی وی 10 هزار یورو در ماه دریافت می کند.

بطور متوسط حقوق سفرای ایتالیایی در خارج از کشور دو برابر و نیم همتایان آلمانی است و در برخی از کشورهای اروپایی و امریکایی حتی به سه برابر نیز می رسد. برای مثال حقوق سفیر ایتالیا در ژاپن به بیش از 27 هزار یورو در ماه می رسد در حالی که همتای المانی وی ماهانه 10 هزار یورو دریافت می کند.

15 فروردین 1393