h ملت فقیر ستون فقراتش شکسته است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ملت فقیر ستون فقراتش شکسته است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ملت فقیر ستون فقراتش شکسته است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ملت فقیر ستون فقراتش شکسته است

ملت فقیر ستون فقراتش شکسته است

آیت‌الله جوادی آملی در دیدار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، گفت: امسال سال اقتصاد مقاومتی و فرهنگ است و عامل اجرایی آن نیز عزم ملی و مدیریت جهادی است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه ما دشمنی خون آشام داریم که هرگز ما را رها نمی‌کند، گفت: این دشمن در خانه ما، خانه کرده و هرگز کوتاه نمی‌آید.

آیت‌الله جوادی آملی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی باید مقاوم باشیم ولی تا ندانیم ثروت و فقر یعنی چه، نمی‌توانیم مقاوم باشیم.

وی مال را ستون دانست و عنوان کرد: ملت فقیر ستون فقراتش شکسته است.

وی با تاکید بر اینکه باید فرمان را به دست عقل بدهیم، گفت: این امر هم در رانندگی مصداق دارد و هم در سایر مسائل کشور.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به اینکه می‌گویند هر کاری که آغاز می‌کنید با بسم‌الله آغاز کنید، گفت: این در حالی است که نمی‌شود کار حرام را انجام داد و بسم‌الله گفت به طور مثال سرعت و سبقت بگیریم و بگوییم «خدایا به امید تو» و این هوس است که پشت فرمان نشسته و این گونه رفتار می‌کنند. به این ترتیب باید بگوییم کسی که تخلف رانندگی می‌کند، فرمان را به دست عقل نداده است.

سردار مومنی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه بر اساس آمارها، سالانه چهار تا هفت درصد درآمد کشور صرف خسارات تصادفات رانندگی می‌شود، گفت: هر یک نفر کشته تصادفات، حدود یک میلیارد تومان و یک معلول خیلی بیشتر از اینها خسارت به کشور وارد می کند. منبع: خبرگزاری ایسنا

12 فروردین 1393