h اظهارات عجیب در جلسات مخفیانه اصلاح طلبان گیلان ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اظهارات عجیب در جلسات مخفیانه اصلاح طلبان گیلان !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اظهارات عجیب در جلسات مخفیانه اصلاح طلبان گیلان !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اظهارات عجیب در جلسات مخفیانه اصلاح طلبان گیلان !

اظهارات عجیب در جلسات مخفیانه اصلاح طلبان گیلان !

عبدالغفار شجاع رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در گیلان عصر ششم فروردین جاری در جمع گروهی که آنها را شورای راهبردی اصلاح‌طلبان می‌خواند، در مدرسه حکیم نظامی آستارا اظهارات عجیبی داشته و باعث واکنش هایی از سوی مردم و بزرگان سیاسی استان شده است.

هشت دی نیوز نوشت ، حسن کربلایی دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان در گفتگو با فارس، با اشاره به فعالیت سیاسی عبدالغفار شجاع نماینده سابق مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سال‌های گذشته شجاع نماینده مردم انزلی در مجلس بود و در مراحل بعدی به دلیل رد صلاحیت موفق به حضور در رقابت‌های انتخاباتی نشده است.

وی ادامه داد: شجاع در انتخابات ریاست جمهوری دهم در ستاد میرحسین موسوی فعال بود و در انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری مسئولیت ستاد حسن روحانی در گیلان را به عهده داشت.

کربلایی با بیان اینکه شجاع اکنون مشاور محمدباقر نوبخت یکی از معاونان رئیس جمهور است، تصریح کرد: پرسش‌های بسیاری درباره عبدالغفار شجاع وجود دارد و افکار عمومی سخت منتظر پاسخ است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان خطاب به محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور، گفت: آقای نوبخت شما که به شجاع حکم مشاور دادید آیا تمام تفکرهای او را قبول دارید؟

وی با پرسش از مسئولان گیلان، بیان کرد: آیا جلسه‌های عبدالغفار شجاع با اجازه استاندار گیلان و فرماندار آستارا برگزار شده یا او خودمختار است.

کربلایی با اشاره به اینکه آیا فرمانداران در انتخاب نیروهای فرمانداری یا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از فردی یا جمعی به غیر از مسئولان مربوطه اجازه بگیرند، یادآور شد: آیا اصلاح‌طلبان و اعتدالیون تفکر و دیدگاه‌های عبدالغفار شجاع را قبول دارند؟

دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان خواستار اعلام نظر نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی درباره دیدگاه‌های مخرب یا در تقابل با مردم شد و اظهار کرد: بنده منتظر پاسخ عبدالغفار شجاع هستم مگر اینکه خبر تشکیل جلسه اصلاح‌طلبان در آستارا از طرف او تکذیب شود.

وی با بیان اینکه عبدالغفار شجاع در عصر ششم فروردین جاری در جمع گروهی که آنها را شورای راهبردی اصلاح‌طلبان می‌خواند، در مدرسه حکیم نظامی آستارا مدعی شده در انتخابات ریاست جمهوری تقلب شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مربوطه مانند شورای نگهبان و وزارت کشور و حتی افرادی مانند موسوی لاری و تاج‌زاده که از جریان اصلاحات هستند بر عدم وجود تقلب مورد ادعای موسوی و کروبی تاکید دارند.

کربلایی تصریح کرد: آیا اصرار شجاع بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ یک دیدگاه شخصی بوده یا مربوط به اصلاح‌طلبان است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان به جلسه عبدالغفار شجاع با اصلاح‌طلبان در آستارا اشاره کرد و افزود: شجاع در سخنان خود بیان کرد که مردم ایران علاقه‌مند به رابطه با آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و حرف‌های دیگری داشته و احمدی‌نژاد را در این‌باره مقصر و مستحق مجازات دانسته است.

وی با بیان اینکه آیا موضع عبدالغفار شجاع را محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور، استاندار، فرمانداران و نمایندگان گیلان می‌پذیرند، اظهار کرد: شجاع بیان کرده که در هر شهرستان یک گروه پنج نفری تشکیل شود و تمام عزل و نصب‌ها زیر نظر این گروه باشد و فرمانداران باید از نظر این جمع تبعیت کنند.

کربلایی ادامه داد: آیا استاندار، فرمانداران، نمایندگان مردم در مجلس، وزارت کشور و … چنین دستورالعملی را صادر کردند یا موضوع شخصی و گروهی است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان با اشاره به مشاجره لفظی در جلسه اصلاح‌طلبان آستارا، تصریح کرد: جای خوشحالی دارد جمعی که دعوت شده بودند با سخنان شجاع موافق نبودند و در جلسه مشاجره شد.

وی به برگزاری جلسه‌های مشابه عبدالغفار شجاع در دیگر شهرستان‌های گیلان اشاره کرد و یادآور شد: نمی‌دانیم دیدگاه‌ها و افکار ارائه شده از طرف شجاع مربوط به اعتدالیون، اصلاح‌طلبان و هر دو بوده یا مربوط به هیچکدام نیست.

کربلایی خواستار پاسخگویی عبدالغفار شجاع درباره جلسه مذکور شد و گفت: اگر شجاع جلسه مذکور را انکار کند در این صورت موضوع به شکل دیگری پیگیری می‌شود.

12 فروردین 1393