h معاون اول رییس حمهور :تعداد یارانه‌بگیران از جمعیت کشور بیشتر است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

معاون اول رییس حمهور :تعداد یارانه‌بگیران از جمعیت کشور بیشتر است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,معاون اول رییس حمهور :تعداد یارانه‌بگیران از جمعیت کشور بیشتر است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,معاون اول رییس حمهور :تعداد یارانه‌بگیران از جمعیت کشور بیشتر است

معاون اول رییس حمهور :تعداد یارانه‌بگیران از جمعیت کشور بیشتر است

به گزارش ظهور12 به نقل از خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس حمهور در جریان سفر خود به استان کرمان و بازدید از بیمارستان شهید باهنر که در اوایل سال جاری صورت گرفته، گفته است: در پایان سال 92 با وجود محدودیت‌های فراوان، به دستور رییس جمهور اعتبار مناسبی به بخش درمان کشور اختصاص یافت و مجلس شورای اسلامی نیز یک درصد به مالیات بر ارزش افزوده در سال 93 اضافه کرد و قرار شد در بخش درمان و سلامت مناطق کوچک و روستایی هزینه شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه های دولت برای ایجاد تحول در نظام سلامت و درمان کشور افزود: جامعه پزشکی و پرستاری کشور، خود را برای انجام کاری بزرگ و ارائه خدماتی مطلوب به مردم در سال 93 آماده کنند.

وی در ادامه بیمارستان شهید باهنر کرمان را یکی از کانون های اصلی درمان در کرمان توصیف کرد و افزود: باید برای توسعه این بیمارستان کاری انجام شود؛ بنابراین مسوولان استان باید با جدیت موضوع تکمیل این بیمارستان را دنبال کنند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به برنامه ریزی دولت برای اجرای فاز دوم طرح هدفمندی یارانه ها، از مردم خواست با توجه به شرایط اقتصادی کشور، بطور داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند تا دولت بر اساس تکلیف قانونی خود بتواند به افراد نیازمند و متقاضی، کمک بیشتری کند.

جهانگیری گفت: بر اساس آخرین آمار در بهمن سال گذشته، 77 میلیون و 384 هزار نفر در کشور یارانه دریافت کرده اند که این تعداد بیشتر از جمعیت ایران است و اگر جمع قابل توجهی از این آمار حذف شود، منابع حاصل از این محل می تواند برای کارهای مهم کشور ذخیره شود.

وی اظهار کرد: معتقد هستیم که باید به طبقه نیازمند جامعه مانند افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و اینگونه نهادهای شناخته شده یارانه بیشتری پرداخت و امنیت عذایی آنها تامین شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه میزان مصرف انرژی در کشور ما بالاست و چهار برابر متوسط جهانی است، افزود: سالانه حدود 42 هزار میلیارد تومان پول یارانه ها بین مردم توزیع می شود که طبق قانون باید 50 درصد درآمد ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی بین نیازمندان توزیع شود که اکنون صد درصد این پول توزیع می شود.

جهانگیری بیان کرد: از اواخر سال 89 همزمان با آغاز هدفمندی یارانه ها تا اسفند گذشته، 93 هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی بوده که باید نیمی از آن بین مردم توزیع می شده در حالی که 135 هزار میلیارد تومان در این مدت بین مردم توزیع شده است.

وی با تاکید بر اینکه گام دوم طرح هدفمندی یارانه ها باید با جدیت اجرا شود، به مشکلات بخش سلامت اشاره کرد و گفت: مردم هزینه های سنگینی را برای درمان پرداخت می کنند و درمان یکی از دغدغه ها و نگرانی‌های مردم تبدیل شده که امیدواریم در مرحله دوم طرح هدفمندی مشکلات زیادی در این بخش مرتفع شود.

معاون اول رییس جمهور اظهار کرد: دولت یازدهم در آغاز کار خود با مشکلات و مسایل مهمی در سطح کلان و بخش های مختلف روبرو بود و برای برون رفت از این مشکلات فرصت اشتباه و خطا وجود نداشت.

جهانگیری افزود: کار دولت با جدیت، سرعت و دقت پیش رفت و در سیاست خارجی تدبیر چاشنی تصمیم گیری ها شد و در اقتصاد کلان که با رکود روبرو بودیم اقدامات مناسبی برای انجام شد.

معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: در هفت ماهه فعالیت دولت یازدهم در سال 92 تمرکز بر سیاست خارجی بود و با حماسه سیاسی که مردم رقم زدند رویکرد دنیا با مردم ایران تغییر کرد و فضای بین المللی قدری آرام شد و امیدواریم بتوانیم از حقوق ملت دفاع کنیم.

گفتنی است معاون اول رییس جمهور از بخش های جراحی عمومی، اعصاب، ساختمان جدید در حال احداث و سایر بخش های بیمارستان شهید باهنر کرمان بازدید و در فضایی صمیمانه از بیماران بستری عیادت کرد.

10 فروردین 1393