h درخواست اعضای پارلمان اروپا برای تحریم رژیم صهیونیستی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درخواست اعضای پارلمان اروپا برای تحریم رژیم صهیونیستی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درخواست اعضای پارلمان اروپا برای تحریم رژیم صهیونیستی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درخواست اعضای پارلمان اروپا برای تحریم رژیم صهیونیستی

درخواست اعضای پارلمان اروپا برای تحریم رژیم صهیونیستی

سایت خبری فلسطین آنلاین نوشت ، ۲۴۵ تن از اعضای پارلمان اروپا در نامه خود از بخش فعاليت خارجي اروپا تقاضا کردندتا اقدام عملی برای وادار کردن تاجران اروپایی برای قطع تجارت با شرکتهای صهیونیستی یادشده بعمل آورد.

متن این نامه به این گونه است:روشهای گوناگونی از طرف برخی از شرکای اروپایی برای همکاری با شرکتهای صهیونیستی فعال در شهرکهای غیر قانونی وجود دارد و به طوری هست که قوانین را دور می زنند و اروپاییها از این راهاپها بطورمستقیم و یا غیرمستقیم درنقض قوانین بین المللی و نقض حقوق بشرسهیم هستند.

این نمایندگان تضاضا کردند تا تمام رابطه های اقتصادی خود را با این شرکت های رژیم صهینویستی قطع کنند.آنها همچنین در خواست کرده اند که ترتیب عملی داده شود از بخش خارجی اتحادیه اروپا ، تا دستورالعمل لازم را که موجب پرهیز شرکتهای اروپایی ازحفظ روابط اقتصادی با شرکتهای اسراییلی است را منتشر کند.

۲۵ نماینده پارلمانی اروپا تاکیید کرده اند که اتحادیه اروپا باید از حضور خود درفلسطین اشغالی برای آگاهی دادن به تجاراروپایی درباره مشکلات وریسکهای روابط اقتصائدی با شرکتهای صهیونیستی استفاده کند.

اتحادیه اروپا سال گذشته دستورالعملی تدوین کرده است که بر اساس آن حمایت مالی این اتحادیه از پروژه های در حال اجرا در شهرک های یهودی نشین و نهادهایی که در مناطق تحت کنترل اسرائیل فعالیت می ‌کنند ممنوع می‌ شود. بر اساس این دستورالعمل قرار بود حمایت های مالی اتحادیه اروپا از ابتدای سال ۲۰۱۴ به بعد، تنها به آن دسته از نهادهای صهیونیستی اعطا شود که در درون مرزهای تعیین شده پیش از سال ۱۹۶۷ میلادی فعالیت می‌کنند.

اتحادیه اروپا با صدور دستورالعملی تمام ۲۸ عضو خود را از پشتیبانی مالی، همکاری، پرداخت کمک هزینه تحصیلی، اعطای کمک‌های تحقیقاتی و یا جایزه به ساکنان شهرک‌های صهیونیست ‌نشین در اراضی اشغالی کرانه باختری و قدس شرقی، منع کرد.

نامه نمایندگان پارلمان اروپا درحالی منتشرشده است که ۲۳ تن از نمایندگان پارلمان اروپا ماه گذشته با امضای نامه ای به اشتون بخاطر آنچه که نقض تعهدات توافقنامه فی مابین از سوی رژیم صهیونیستی نامیدند،خواستار تعلیق همه توافقنامه های رسمی امضا شده بین این رژیم و اتحادیه اروپا شدند.

۲۵ اعضای پارلمان اروپا خطاب به اشتون در این نامه ادامه دادند: متاسفانه اصلا جایز نیست که بگویند تا به الان مخالفت های اروپا هیچ تاثیری در تغییر سیاست رژیم صهیونیستی نداشته است.ما نیازمند رویکردی جدید واعمال اقدامی جدی از سوی اتحادیه اروپا هستیم. امضا کنندگان این نامه خواستار بررسی طرح تعلیق توافقنامه های اروپایی-اسراییلی شدند.

این در حالیست که کاترین اشتون مسئول ارشد سیاست خارجه اتحادیه اروپا در پایان نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل تأکید کرد این اتحادیه با تحریم رژیم صهیونیستی مخالف است.وی افزود: «اتحادیه اروپا با تحریم شرکت های اسرائیلی مخالفت می کند؛ ما نمی خواهیم اسرائیل را منزوی ببینیم.»

اشتون گفته است:سیاست اتحادیه اروپا در قبال شهرک سازی اسرائیل همچنان بدون تغییر باقی می ماند و اروپا همواره «سیاست شهرک سازی اسرائیل را در سرزمین های فلسطینی محکوم می کند.»اشتون خاظرنشان کرد اتحادیه اروپا آماده است به اسرائیلی ها و فلسطینیان یک کمک اقتصادی «بی سابقه ای» ارائه دهد اما مشروط به این که طرفین مذاکرات را از سرگیرند.

10 فروردین 1393