h تکمیل خط 3 مترو تهران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تکمیل خط 3 مترو تهران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تکمیل خط 3 مترو تهران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تکمیل خط 3 مترو تهران

تکمیل خط 3 مترو تهران

حمدباقر قالیباف در حاشیه بازدید از جشنواره اقوام ایرانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات گسترده تر ستاد گردشگری نوروزی شهر تهران در سال 93 گفت : بالغ بر 10 مکان اسکان موقت در ورودی شهر تهران فراهم شده است، بیش از 120 نقطه اطلاع رسانی و اجرای برنامه های متعدد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی در بوستان های شهر و نقاط برجسته شهر به مانند حرم مطهر امام راحل ، بوستان ولایت ، برج میلاد ، و سایر بوستان های شهر در ایام نوروز در حال اجراست.

وی با بیان اینکه ایام تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای گردشگری شهر تهران است تصریح کرد : در سال جاری فرصت های بسیار متنوعی در بخش اوقات فراغت شهروندان و مسافران و گردشگران تدارک دیده شده است ،تورهای یک روزه و نیمروزه ویژه تهران گردی تدارک دیده شده تا شهروندان گردشگران از مراکز برجسته و مکان های فرهنگی و هنری و تفریحی شهر تهران بازدید کنند.

به گفته شهردار تهران ؛شهرداری فرصت های مناسبی برای شهروندان فراهم کرده که شهروندان و گردشگران بتوانند با استفاده از حمل و نقل عمومی رایگان و یا با نصف قیمت از مراکز تفریحی شهر بهره مند شوند.

قالیباف به بازماندگان در راه و بی خانمان های شهر نیز اشاره کرد و گفت : همه ساله در ایام عید بصورت ویژه به بی خانمان های شهر توجه شده و تلاش می شود غذا و شرایط مناسب تری برایشان فراهم شود.

شهردار تهران در پاسخ به اینکه پیرو نام گذاری سال 93 به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری ، چه اقداماتی از سوی شهرداری تهران در شهر تهران صورت خواهد گرفت گفت : در سنوات گذشته در حوزه مدیریت جهادی اقداماتی از سوی شهردار تهران انجام دادیم و این باور در شهرداری تهران وجود داشته که با روحیه جهادی می توانیم بر مشکلات فایق آییم.

قالیباف ادامه داد :با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری ، بطور جدی برنامه هایی را در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال 93 دنبال خواهیم کرد که در فرصتی مناسب تر اقدامات شهرداری را در حوزه فرهنگ و اقتصاد مقاومتی بازگو خواهم کرد.

وی تاکید کرد : شهروندان تهرانی تغییرات بسیار چشمگیری را در حوزه فرهنگ در شهر تهران شاهد خواهند بود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه با اجرای فاز دوم هدفمندی يارانه ها ، یکی از مهمترین موضوعات ، حمل و نقل عمومی است ،تاكيد كرد: امیدوارم با هماهنگی با دولت ، کیفیت بهتر و ارزان تری در حوزه حمل و نقل عمومی ارایه دهيم.

قالیباف ادامه داد : افتتاح نیمه جنوبی خط 3 مترو در فروردین ماه سال 93 به طول 15 کیلومتر عیدی شهرداری تهران به شهروندان تهرانی است.

منبع: مهر

8 فروردین 1393