h السیسی رسما نامزد انتخابات مصر شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

السیسی رسما نامزد انتخابات مصر شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,السیسی رسما نامزد انتخابات مصر شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,السیسی رسما نامزد انتخابات مصر شد

السیسی رسما نامزد انتخابات مصر شد

زیر دفاع مستعفی مصر، چهارشنبه‌شب، رسماً اعلام کرد که مصمم است در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور نامزد شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، سپهبد «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر با تأکید بر تصمیم خود به استعفا از ارتش و از منصب خود به‌عنوان وزیر دفاع، رسماً اعلام کرد: «درصدد است برای انتخابات ریاست جمهوری کشور عربی مصر نامزد شود». السیسی در سخنرانی خود که از تلویزیون دولتی مصر منتشر شد و طی آن لباس فرم نظامی خود را بر تن کرده بود، خطاب به مردم مصر گفت: «بعد از آن‌که تصمیم گرفتم دیگر به‌عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع در خدمت شما نباشم برای آخرین بار است که با لباس فرم نظامی با شما صحبت می‌کنم».

السیسی که با گویش عامیانه مصری‌ها سخن می‌گفت، افزود: «لحظه کنونی برای من بسیار مهم است. من سال 1970 یعنی چهل و پنج سال قبل لباس فرم بر تن کردم. من مفتخرم که این لباس را برای دفاع از کشورم بر تن کردم. همچنین خرسندم از این‌که این لباس را برای دفاع از کشور از تن بیرون می‌آورم». السیسی اضافه کرد: «من با تمام تواضع قصد خودم را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر، خدمت شما اعلام می‌کنم. تأیید من از سوی شما افتخاری بزرگ را نصیب من خواهد کرد». وزیر دفاع مستعفی مصر گفت: «ما مصری‌ها امروز مأموریت بسیار دشواری پیشِ‌رو داریم. مأموریت دشوار، حقایق سیاسی، اقتصادی و علمی و اجتماعی در مصرِ چه قبل از انقلاب 25 ژانویه و چه بعد از انقلاب 30 ژوئن به حدی رسیده است که باید با این چالش‌ها صادقانه و شجاعانه مقابله کنیم».

وی خاطرنشان کرد: «این امر غیرقابل قبول است» که مصر به‌عنوان یک کشور غنی از منابع، به کمکهای خارجی متکی باشد». السیسی با تأکید بر ادامه مبارزه با تروریسم، گفت: «تروریست‌ها ما را تهدید می‌کنند و می‌خواهند زندگی، سلامت و امنیت ما را مخدوش کنند. درست است که من دیگر لباس فرم نمی‌پوشم اما من همواره در راه مصرِ خالی از ترس و تروریسم، تلاش خواهم کرد». در اولین واکنش به اعلام نامزدی السیسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر، «ابراهیم منیر» از رهبران گروه اخوان المسلمین اظهار داشت: «در سایه ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی، مصر هرگز روی آرامش و ثبات نخواهد دید».

8 فروردین 1393