h اوباما با پاپ دیدار کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اوباما با پاپ دیدار کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اوباما با پاپ دیدار کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اوباما با پاپ دیدار کرد

اوباما با پاپ دیدار کرد

خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دیدار و با وی درباره کاهش نابرابری‌ها بحث وگفت‌وگو کرد.

اظهارات ریشه‌ای پاپ فرانسیس درباره "بت پول" باعث ایجاد وجهه‌ای مارکسیستی از وی نزد برخی پروستان‌های فوق العاده محافظه کار شد.

اوباما که خود پروتستان است، جایگاه مهم و با ارزش اعتقاد خود را یادآور شد و گفت: من بسیار تحت تاثیر سخنان پاپ قرار گرفتم چرا که وی کسی است که آموزش‌های مسیحیت را تجلی می‌کند.

اوباما پیشتر به نشریه "کوریره دلاسرا" گفته بود که آمدن او برای گوش سپرده به پاپ است که تفکرات وی برای فائق آمدن بر مساله فقر بسیار ارزشمند است.

رئیس جمهوری آمریکا بیان کرد: من به روم آمده‌ام تا به سخنان پاپ فرانسیس گوش کنم.

وی گفت: پاپ ما را به چالش می‌کشد. او عمیقا از ما می‌خواهد تا به یاد افراد، خانواده‌ها و فقرا بیفتیم و از ما دعوت می‌کند تا به کرامت بشر فکر بکنیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین به دیدارهای خود با همتای ایتالیایی خود، جیورجیو ناپولیتانو، و ماتئو رنزی، نخست وزیر این کشور اشاره کرد.

به گفته کاخ سفید، در واتیکان باراک اوباما با پاپ فرانسیس در مورد "تعهدات مشترکشان در مبارزه با افزایش نابرابری" صحبت خواهند کرد.

بن رود، معاون مشاور امنیت ملی اوباما اعلام کرد، همچنین بحران‌های خاورمیانه، محیط زیست، مهاجرت میان آمریکای لاتین و آمریکای شمالی مسائلی هستند که مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

پاپ فرانسیس در ماه ژانویه در "راهپیمایی ملی برای زندگی" علیه سقط جنین شرکت کرد. منبع: خبرگزاری ایسنا

8 فروردین 1393