h آمار تکان دهنده از اعتیاد به مشروبات الکلی + 10 مارک مشهور دنیا در سال 2018 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آمار تکان دهنده از اعتیاد به مشروبات الکلی + 10 مارک مشهور دنیا در سال 2018,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آمار تکان دهنده از اعتیاد به مشروبات الکلی + 10 مارک مشهور دنیا در سال 2018,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آمار تکان دهنده از اعتیاد به مشروبات الکلی + 10 مارک مشهور دنیا در سال 2018

آمار تکان دهنده از اعتیاد به مشروبات الکلی + 10 مارک مشهور دنیا در سال 2018

نوشیدن الکل و اعتیاد به استفاده از مارک های معروف مشروبات معروف دنیا که در سال 2018 معرفی شده اند از جمله محتوای این مطلب خفن و خواندنی است.

به گزارش ظهور12 به نقل از ایرنا ،‌ براساس گزارش های پایگاه اینترنتی ˈاطلاعات درباره مشروباتˈ این پایگاه اینترنتی آمارها و حقایق مربوط به مصرف مشروبات الکلی در آمریکا را از بررسی ها و پژوهش های انجام شده در آن کشور که در اینترنت منتشر شده گردآوری کرده است.

سردبیران شركت كننده ی شركت كننده ی شركت ها از سال 1988 تاكنون بهترین شراب های جهان را بررسی كرده اند. هر سال آنها فهرست خود را از 100 شراب برتر در جهان منتشر می کنند. ماروین ران شانکن، سردبیر و ناشر Wine Spectator در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: "شراب ها در لیست 100 برتر ما ویژگی شخصیت سال گذشته را نشان می دهند و نشان دهنده کیفیت و تنوعی است که جهان شراب باید ارائه دهد." در سال جاری، برندگان از مجموع 16000 شراب انتخاب شدند که توسط متخصصان بررسی شد، با توجه به چهار عامل: کیفیت، ارزش، در دسترس بودن و به اصطلاح "عامل X" و یا هیجان که علل شراب

در این گزارش آمده است که تقریبا شش میلیون و ۶۰۰ هزار نوجوان کمتر از ۱۸ سال در خانه هایی زندگی می کنند که حداقل یکی از والدین الکلی است.

هنگامی که این نوجوانان به سالهای آخر دبیرستان می رسند ۸۰ درصد آنان مشروب خورده و نزدیک به ۶۲ درصد نیز مست کرده اند.

آمار ها نشان می دهد که سالانه ۵۰۰ هزار نفر در ایالات متحده با مصرف مشروبات مسموم می شوند و هر هفته تقریبا یک تن جان خود را براثر این مسمومیت قابل پیشگیری از دست می دهد.

براساس آمار های سال ۲۰۰۲ مصرف مشروبات در آمریکا، دو میلیون و ۶۰۰هزار نفر از جوانان بین ۱۲ تا ۱۷ سال برای عیاشی مشروب مصرف می کنند.

یک بررسی نشان می دهد که ۵۶ درصد جوانان آمریکایی پنج تا ۱۲ ساله اعلام کرده اند که تبلیغات مربوط به استفاده از نوشابه های الکلی آنها را تشویق به نوشیدن آنها می کند.

الکلیسم و سوء استفاده از الکل سومین عامل عمده مرگ و میر قابل پیشگیری در آمریکا محسوب می شود.

آمارهای تصادفات در این کشور نشان می دهد که روزانه ۶۵ نفر در تصادفات جاده ای به هلاکت می رسند که الکل مصرف کرده اند.

همچنین این آمار حاکیست که سه میلیون نوجوان بین ۱۴ تا ۱۷ ساله در آمریکا در شمار افراد معتاد به الکل هستند.

آمارهای جمع آوری شده از سوی این پایگاه اینترنتی حاکیست که در سال های دهه ۱۹۶۰ میلادی هفت درصد دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله به الکل اعتیاد داشتند اما این رقم در سال های اول دهه ۱۹۹۰ به ۳۱ درصد افزایش یافت.

پژوهش ها همچنین نشان می دهد که ۲۵ هزار آمریکایی در سال ۱۹۹۸ در حوادث رانندگی کشته و بیش از ۵۰۰ هزار تن مجروح شدند.

مصرف دراز مدت و افراط در نوشیدن الکل عامل عمده بیماری و مرگ ناشی از نارسایی های کبدی است.

خسارات ناشی از درمان نکردن سوء مصرف مواد مخدر و الکل در یک سال در آمریکا از نظر ضررهای تولیدی، هزینه های اجرای قانون، مراقبت های بهداشتی و برنامه های رفاهی به ۲۷۶ میلیارد دلار می رسد که بسیار تکان دهنده است.

رانندگان مست مسئول ۵۰ درصد از تلفات رانندگی در بزرگراه ها هستند.

براساس این آمار ۹۵ درصد الکلی ها براثر ابتلا به بیماری و تقریبا ۲۶ سال زودتر از یک انسان معمولی جان می سپارند.

27 آبان 1397