h اخوان المسلمین قتل عام می شوند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اخوان المسلمین قتل عام می شوند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اخوان المسلمین قتل عام می شوند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اخوان المسلمین قتل عام می شوند

اخوان المسلمین قتل عام می شوند

اخوان المسلمین قتل عام می شوند

دادگاه مصر، 529 نفر از اعضای جماعت اخوان المسلمین را به اعدام محکوم کرد.

به گزارش رجانیوز، تلویزیون دولتی مصر در خبری فوری اعلام کرد که 529 تن از متهمان پرونده حمله به مرکز پلیس در استان منیا در جنوب قاهره، به اعدام محکوم شده اند و پرونده آنان برای تایید حکم، به مفتی مصر ارجاع شده است.

محمد بدیع رهبر اخوان و سعد الکتاتنی رئیس سابق پارلمان مصر نیز جزء محکومان به اعدام هستند.

بنا بر این گزارش، 17 تن از متهمان نیز تبرئه شده اند.

محاکمه این ۵۲۹ نفر زیر نظر تدابیر شدید امنیتی انجام شد.هنگام محاکمه این افراد یک خودروی زرهی در محوطه دادگاه قرار گرفته بود.

 

به گزارش آسوشیتدپرس، احکام اعدام پس از تنها دو جلسه دادگاه صادر شد و وکلای متهمان معترضند که فرصت ارائه دفاعیات به آنها داده نشده است.

مقامات مصر، دسامبر گذشته پس از حمله طرفداران اخوان المسلمین به یک مرکز پلیس در شمال قاهره که 15 کشته برجا گذاشت، اخوان را یک گروهک تروریستی اعلام کردند.

پس از برکنار محمد المرسی از ریاست جمهوری مصر که از اعضای برجسته اخوان المسلمین به حساب می آمد برخورد قضایی و نظامی با این گروه شدت گرفته است. گفته می شود در درگیری های نیروهای نظامی مصر با اعضا و حامیان اخوان المسلمین در ماه های اخیر، بیش از هزار نفر کشته شدند.

تنها در روز 23 مرداد سال 1392 رسانه های خبری از کشتار 800 عضو اخوان در یک روز خبر داده بودند.

بحران در مصر پس از آن آغاز شد که طی چند روز تظاهرات مخالفان محمد المرسی نیروهای مسلح مصر به سرکردگی سیسی در 10 تیر 1392 به رئیس جمهور وقت ۴۸ ساعت برای حل بحران کشور وقت داد و پس از پایان ضرب الاجل، سیسی در 12 تیر مرسی را برکنار و عدلی منصور را به عنوان رئیس دولت موقت منصوب کرد.

در هفته های اخیر با توجه به خیز نظامیان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری برخورد قضایی با اعضای اخوان المسلمین شدت گرفته است.

ژنرال السیسی وزیر دفاع دولت محمد المرسی، که هم اکنون اختیارات ریاست جمهوری مصر را بر عهده دارد، گزینه اصلی برای تصدی گری ریاست جمهوری مصر اعلام شده است. السیسی پیش از این در اوایل بهمن ماه سال گذشته نامزدی خود را برای حضور در انتخابات اعلام کرده بود.فرماندهان ارتش نیز در جلسه مشترکی که با السیسی داشتند موافقت خود را با کاندیداتوری وی اعلام کردند.

5 فروردین 1393