h بنیاد شهید نمی گذارد،علی خلیلی در قطعه شهدا دفن شود! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بنیاد شهید نمی گذارد،علی خلیلی در قطعه شهدا دفن شود!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی, بنیاد شهید نمی گذارد،علی خلیلی در قطعه شهدا دفن شود!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی, بنیاد شهید نمی گذارد،علی خلیلی در قطعه شهدا دفن شود!

بنیاد شهید نمی گذارد،علی خلیلی در قطعه شهدا دفن شود!

فرمانده پایگاه بسیج مسجد فاطمه‌الزهرا از احتمال تعویق تشییع پیکر شهید خلیلی خبر داد. پناهی علت این امر را پاسخگو نبودن بنیاد شهید برای تعیین تکلیف دفن او در قطعه شهدا اعلام کرد. شوک امروز صبح رسانه‌ها خبر شهادت علی خلیلی، شهید معروف به ناهی از منکر بود.طبق اعلام رسانه‌ها قرار است فردا صبح تشییع پیکر این شهید انجام شود. اتفاقی که ظاهرا با تردیدهایی مواجه شده است.

مهدی پناهی فرمانده پایگاه بسیجی است که شهید خلیلی در آنجا عضو بوده است و رفت و آمد می‌کرده است. پناهی ساعتی پیش در گفتگو با تسنیم از احتمال تعویق مراسم تشییع شهید خبر داد. به گفته او نزدیکان شهید امروز چند بار به بنیاد شهید مراجعه کرده‌اند و به دلیل تعطیلات کسی آنجا نبوده است که به پرونده شهید خلیلی رسیدگی کند و مجوزدفن در قطعه شهدا را صادر کند، به همین خاطر به احتمال زیاد بعد از مشورت با خانواده این شهید مراسم تشییع به تعویق بیفتد.

فرمانده پایگاه بسیج مسجد فاطمه الزهرا(س) با انتقاد از تعلل در رسیدگی به پرونده جانبازی شهید خلیلی اضافه کرد: از چند ماه پیش از عید نزدیکان شهید برای تشکیل پرونده جانبازی او اقدام کرده بودند، چند باری هم کمیسیون برای او تشکیل شده بود اما هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده بود و حتی نه قطعی هم به ما نگفته بودند و پاسخ قطعی را به کمیسیون‌های بعدی موکول می‌کردند، حالا که علی خلیلی شهید شده است، ظاهرا در ایام تعطیلات کسی در بنیاد شهید نیست که پاسخگوی خانواده شهید باشد.

پناهی تصمیم قطعی در مورد مراسم تشییع پیکر شهید خلیلی را به بعدازظهر امروز و مشورت با خانواده این شهید موکول کرد.

علی خلیلی 25 تیر ماه سال 1390 در حادثه‌ای دردناک در یکی از محلات شرق تهران در در حین بازگشت از هیئت در حالی که همراه چند نفر از شاگردان یک مدرسه بود به واسطه امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.خلیلی توسط یک نفر از افراد شرور منطقه از ناحیه گردن و قسمت شاهرگ دچار جراحت شد و بیش از 15 دقیقه در خون خود می‌غلتید.

علی خلیلی پس از مرخص شدن از بیمارستان در منزل بستری شد اما هر از گاهی به دلیل مشکلات ناشی از حادثه رخ داده به بیمارستان منتقل شده و بستری می شد.

وی بهمن ماه امسال نیز مجدداً در بیمارستان بستری شد و پس از یک ماه به خانه منتقل شد اما سرانجام دیروز عصر و در بیمارستان بعثت دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیدار اباعبدالله الحسین و یارانش شتافت. منبع: تسنیم

5 فروردین 1393