h امیدهای تازه برای کشف هواپیمای گم شده مالزیایی + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

امیدهای تازه برای کشف هواپیمای گم شده مالزیایی + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,امیدهای تازه برای کشف هواپیمای گم شده مالزیایی + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,امیدهای تازه برای کشف هواپیمای گم شده مالزیایی + عکس

امیدهای تازه برای کشف هواپیمای گم شده مالزیایی + عکس

امیدهای تازه برای کشف هواپیمای گم شده مالزیایی + عکس

مقامات سفارت چین در مالزی، تصاویری از یک قطعه بزرگ شناور در جنوب اقیانوس هند را در اختیار مقامات این کشور قرار داده اند. گفته می شود ممکن این قطعه ای از هواپیمای بوئینگ 777 باشد که 15 روز پیش در آسمان ناپدید شد.

تصویر بالا را ساعتی پیش سی‌ان‌ان منتشر کرد.

مقامات چینی اعلام کرده اند این تصاویر ماهواره هایشان قطعه ای به بزرگی 22.5 متر طول و 13 متر عرض را شناسی کرده اند که در جنوب اقیانوس هند شناور است.

چین پس از دریافت این تصاویر از ماهواره هایش، چند کشتی به سمت جنوب اقیانوس هند فرستاده است. هرچند که گفته شده اقیانوس امروز جو نامناسبی دارد.

گفتنی است بوئینگ 777 پرواز شماره 370 هواپیمایی مالزی در 8 مارس با 239 نفر سرنشین در مسیر کوالالامپور به پکن، ناپدید شد. تاکنون جستجوها برای یافتن سرنخی از این هواپیما و یافتن پی بردن به سرنوشتش بی نتیجه بوده است.

ین دو هواپیمای نظامی چینی روز شنبه (۲۲ مارس - دوم فروردین) به سمت شهر پرت، در غرب استرالیا پرواز کردند تا به تیم بین المللی تجسس که متشکل از نیروهای ۲۶ کشور جهان هستند بپیوندند و آبهای جنوب اقیانوس هند را جستجو کنند.

بی بی سی نوشت، پس از آن که نخست وزیر استرالیا از شناسایی اشیایی شناور توسط ماهواره‌ها در آبهای اقیانوس هند خبر داد، فاز تازه ای از تجسس‌ها در این منطقه آغاز شده و اکنون وارد روز چهارم خود شده است.

این دو هواپیما پیش‌تر در مالزی مستقر شده بودند و تمرکز آنها بر آبهای دریای جنوبی چین بود. اما با مشاهده اشیای شناور که طول آنها تا ۲۴ متر گزارش شده، چین آنها را برای ملحق شدن به تیم جستجوگر اقیانوس هند، به استرالیا اعزام کرد.هم اکنون شش هواپیمای دیگر هم در پایگاهی در شهر پرت استرالیا مستقر شده اند که در اقیانوس هند منطقه‌ای به وسعت کشور دانمارک را جستجو می‌کنند.

با وجود این، هنوز هیچ اثری از اشیای شناور و هر گونه شیی که بتوان آن را به کلیک هواپیمای مالزیایی مفقود شده نسبت داد، پیدا نشده است.

دو گروه از ماهواره‌ها، در چند روز اخیر تصاویری از اشیای شناور ثبت کرده اند که گمان می‌رود به بویینگ ۷۷۷ مالزیایی تعلق دارد.

3 فروردین 1393