h وندی شرمن امروز به اوکراین خواهد رفت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وندی شرمن امروز به اوکراین خواهد رفت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وندی شرمن امروز به اوکراین خواهد رفت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وندی شرمن امروز به اوکراین خواهد رفت

وندی شرمن امروز به اوکراین خواهد رفت

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه این کشور پنجشنبه دیدار از اوکراین را که برای چند روز پیش‌بینی شده است، آغاز خواهد کرد.

بنا بر بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، این دیپلمات بلندپایه آمریکایی در این سفر با نمایندگان دولت و جامعه مدنی اوکراین دیدار خواهد کرد.

به گزارش ریانووستی از واشنگتن، در این بیانیه آمده است: «وندی شرمن اعلام خواهد کرد آمریکا قاطعانه از مردم اوکراین همچنین حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور حمایت خواهد کرد».

تغییر حکومت در اوکراین 22 فوریه اتفاق افتاد. پارلمان اوکراین (رادا) ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهور را از سمتش برکنار و قانون اساسی را اصلاح کرد. یانوکوویچ که خود را همچنان خود را رئیس جمهور قانونی اوکراین می داند این رویدادها را «کودتا» توصیف کرد.

مسکو نیز مشروعیت تصمیمات اخیر پارلمان اوکراین را زیر سؤال برد.

چند منطقه شرق و جنوب اوکراین همینطور جمهوری خودگردان کریمه مقامات جدید کیف را به رسمیت نمی شناسند.

کریمه تصمیم گرفت 16 مارس درباره وضعیت سیاسی این شبه‌جزیره همه‌پرسی برگزار کند. بر اساس آمار قطعی 96 و 77 صدم درصد از مردم کریمه که در این همه‌پرسی شرکت کردند به پیوستن دوباره این منطقه به روسیه به عنوان منطقه‌ای فدرال رأی دادند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه استقلال جمهوری کریمه را به رسمیت شناخت و توافقنامه ورود این شبه‌جزیره به فدراسیون روسیه روز سه‌شنبه امضاء شد که واکنش شدید غرب را به دنبال داشت.

29 اسفند 1392