h تجمع دانشجویان پاکستانی در مقابل کنسولگری پاکستان در زاهدان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تجمع دانشجویان پاکستانی در مقابل کنسولگری پاکستان در زاهدان ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تجمع دانشجویان پاکستانی در مقابل کنسولگری پاکستان در زاهدان ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تجمع دانشجویان پاکستانی در مقابل کنسولگری پاکستان در زاهدان

تجمع دانشجویان پاکستانی در مقابل کنسولگری پاکستان در زاهدان

شماری از دانشجویان دانشگاههای سیستان و بلوچستان با تجمع در مقابل کنسولگری پاکستان در زاهدان خواستار تلاش دولتمردان این کشور در آزادسازی مرزبانان ربوده شده ایرانی شدند.

به گزارش ایرنا، دانشجویان دختر و پسر که بعد از ظهر شنبه در مقابل کنسولگری پاکستان در زاهدان حضور یافتند مراتب اعتراض خود را نسبت به حضور گروهک های تروریستی و اشرار مسلح در خاک آن کشور اعلام کردند.

دانشجویان با حمل کاغذ نوشته هایی متعدد خواستار اقدام فوری پاکستان در آزاد سازی مرزبانان ربوده شده و مبارزه با اشرار و تروریستها شدند.

یکی از دانشجویان به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه خاک کشور همسایه ما( پاکستان) مامن امنی برای اشرار و تروریستها شده است.

وی که خود را ˈحسین علی صادقپورˈ معرفی کرد، افزود: از دولت پاکستان انتظار داریم همانگونه که جمهوری اسلامی ایران اشراف خوبی بر مرزهای خود دارد، نیروهای پاکستانی نیز مرزهای خود را کنترل کنند.

یکی دیگر از دانشجویان گفت: گروهکهای تروریستی هیچ دین و منطقی ندارند و به دروغ خود را مدافع حقوق مردم سیستان و بلوچستان می دانند در حالی که ما نه تنها حمایت این افراد مزدور را نمی خواهیم بلکه بشدت از آنان متنفریم.

وی که خود را ˈمهران ناروئیˈ معرفی کرد، افزود: چنانچه افرادی مطالباتی دارند باید از راه قانونی و منطقی آن را بیان کنند نه اینکه با سلاح و آدم ربایی و ایجاد ناامنی آن هم ادعاهای واهی مطرح کنند.

دانشجوی بومی اهل سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از دولت پاکستان انتظار داریم با قاطعیت با تروریستها و اشرار برخورد و مرزبانان ربوده شده ایران را آزاد کنند.

دانشجویان پس از اعتراض آرام و ارائه درخواست خود به مسوولان کنسولگری پاکستان به این تجمع پایان داده و اعلام کردند: چنانچه مرزبانان ربوده شده آزاد نشوند، مجددا در مقابل کنسولگری تجمع خواهند کرد.

10 اسفند 1392