h اظهارات کارلوس کی روش درباره دعوت علی کریمی به تیم ملی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اظهارات کارلوس کی روش درباره دعوت علی کریمی به تیم ملی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اظهارات کارلوس کی روش درباره دعوت علی کریمی به تیم ملی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اظهارات کارلوس کی روش درباره دعوت علی کریمی به تیم ملی

اظهارات کارلوس کی روش درباره دعوت علی کریمی به تیم ملی

کارلوس کی روش در پایان تمرین صبح امروز جمعه تیم ملی فوتبال ایران ضمن بیان این مطلب به خبرنگاران حاضر در کمپ تیم های ملی گفت: ما چند بازیکن جوان را به اردوی تیم ملی دعوت کرده ایم که در دیدار برابر کویت و گینه از آنها استفاده خواهیم کرد. این تیم جدیدی نیست چرا که زمانی برای امتحان یک تیم جدید نداریم.

وی افزود: پایه‌های اصلی تیم ملی شکل گرفته است اما هنوز قسمت هایی هست که خالی است و منصفانه این است که این جاهای خالی را به بهترین های لیگ بدهیم و آنها این جاهای خالی را پر کنند. در بازی با کویت گروه جدیدی از بازیکنان را استفاده می کنیم اما در بازی برابر گینه پایه های اصلی تیم بازی خواهند کرد.

کی روش در مورد دعوت نشدن سردار آزمون گفت: ما محدودیت داریم و نمی توانیم همه را دعوت کنیم. ضمن اینکه سردار آزمون در چند دیدار اخیر تیمش نه تنها بازی نکرد بلکه روی نیمکت هم حضور نداشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد دعوت نکردن از علی کریمی نیز گفت: برای دو بازی که پیش رو داریم سعی کردیم از بازیکنانی دعوت کنیم که شناخت کمتری از نحوه بازی آنها داریم. علی کریمی بازیکنی است که او را به خوبی می شناسم و به همین خاطر نیاز نبود که از او برای این دو بازی دعوت کنم. در آینده و در زمان و لحظه مناسب برای دعوت از کریمی تصمیم خواهیم گرفت.

وی همچنین در مورد حضور مهدی صفایی به عنوان یکی از اعضای جدید کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران گفت: این فرصت خوبی است تا صفایی توانایی اش را نشان دهد. ما می خواهیم از برخی فاکتورهای دیگر هم با بازیکنان تیم ملی کار کنیم تا آنها از همه نظر برای حضور در جام جهانی آماده شوند. من این تصمیم را در تیم هایی که قبلا بودم گرفتم و از آن جواب هم گرفته ام. خوشحالم که صفایی آمده است.

کارلوس کی روش در مورد مربیان جدیدی که به کادر فنی تیم ملی اضافه خواهند شد گفت: یک مربی برزیلی و یک مربی آرژانتینی بزودی به جمع ما اضافه خواهند شد. دکتر دیه گو مربی آرژانتینی و روانشناس است و برونو برزیلی مربی بدنساز است که به ما اضافه خواهند شد.

کی روش در مورد جانشین سیموئز گفت: طی چند روز آینده یک مربی را به عنوان جانشین سیموئز انتخاب خواهم کرد. وقتی هم بخواهم مربی را انتخاب کنم نه به ملیت او توجه می کنم نه به قومیتش. من فقط به توانایی های فنی یک مربی توجه می کنم.

وی در مورد دلایل کناره گیری امید نمازی از کادر فنی تیم ملی فوتبال گفت: کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال دنبال کار اوست. او کاری کرده که من نمی توانم در مورد آن توضیح دهم. تصمیم من در مورد کسانی که ناگهان تیم را رها می کنند و می روند مشخص است. او کاری کرده که کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال پیگیر آن است.

کارلوس کی روش با تاکید دوباره بر اینکه مبلغ و شرایط قراردادش یک مسئله محرمانه و شخصی است گفت: خدا را شکر می کنم که در موقعیتی هستم که می توانم انتخاب های خوبی داشته باشم. آنچه برای من مهم است اینکه فوتبال ایران در آینده بتواند پیشرفت کند و به موقعیت های بهتری برسد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد لباس متفاوتی که در تمرین روز جمعه بر تن کرده بود و روی آن نوشته شده بود" فوتبال با کارلوس کی رو" گفت: این لباس شخصی من است.

کی روش در مورد تمدید قراردادش با ایران نیز گفت: تمرکز اصلی من روی رقابت های جام جهانی است. حرف های من خیلی ساده است. تمام تلاش من این است که تنها به تیم ملی کمک کنم. پشت صحنه به تیم ملی امید هم برای استخدام وینگادا کمک کردم. خدا را شکر من در موقعیتی هستم که پیشنهادهای همکاری زیادی از نقاط مختلف جهان دارم اما فعلا مهمترین چیزی که می خواهم بدانم این است که ایران برای آینده چه برنامه ای دارد. فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا برابر چهار تیم عربی بازی کرد که دو باخت کسب کرد و یک تساوی و یک برد. این نتایج مقابل تیم هایی رقم خورد که جزو بالانشینان و تیم های قدرتمند کشورشان نبودند.

وی افزود: وقت این است که فوتبال ایران بیدار شود. باید مربیان و بازیکنان ما به جای حرف زدن در روزنامه ها در زمین حرف بزنند. این کار را باید شروع کنیم. فیفا تیم ها را براساس عملکردشان در زمین رده بندی می کند نه براساس صحبت ها و حرف هایی که در رسانه ها انجام می دهند.

کی روش در مورد بازی دوستانه برابر گینه نیز گفت: این تیم را از این جهت دعوت کردم که بازیکنانی دارد که در کشورهای اروپایی بازی می کنند و ما می توانیم طعم کوچکی از نیجریه را برابر گینه بچشیم.

کی روش در ادامه توضیحاتش برای تمدید قرارداد با تیم ملی فوتبال ایران گفت: چیزی که الان مهم نیست تمدید قرار داد من است. تیم ملی در زمینی که الان در آن تمرین می کند هیچ پیشرفتی نخواهد کرد. مهمترین چیز برای من این است که مربیان و بازیکنان باشگاهی از عملکردشان راضی باشند. اگر آقای کفاشیان فکر می کند 20 درصد از تمدید قرارداد من باقی مانده است باید بگویم که در واقع این مشکلات فوتبال ایران 80 درصد ماجراست نه نهایی شدن تمدید قرارداد من.

10 اسفند 1392