h آیت‌الله مکارم‌: قم و الازهر متحد باشند‌ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیت‌الله مکارم‌: قم و الازهر متحد باشند‌ ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیت‌الله مکارم‌: قم و الازهر متحد باشند‌ ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیت‌الله مکارم‌: قم و الازهر متحد باشند‌

آیت‌الله مکارم‌: قم و الازهر متحد باشند‌

ی از مراجع تقلید با بیان این که با رجوع به تاریخ در می‌یابیم که هیچ گروهی به اندازه تکفیری‌ها وحشی‌گری نکرده است، تاکید کرد: تکفیر، خطر بزرگی برای پیشرفت اسلام در دنیا است.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار دکتر تاج‌الدین الهلالی از علمای الازهر با اشاره به جنایات تکفیری‌ها و خطر آنان برای جهان اسلام و بشریت گفت: از آغاز اسلام تا الان خطری به اندازه جریان تکفیری، اسلام را تهدید نکرده است.

وی با بیان اینکه با رجوع به تاریخ در می‌یابیم که هیچ گروهی به اندازه تکفیری‌ها وحشی‌گری نکرده است تصریح کرد: تکفیر، خطر بزرگی برای پیشرفت اسلام در دنیا است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: در شرایطی که اسلام روز به روز در حال پیشرفت و گسترش است جریان تکفیری که ماهیت آن فساد وقتل بندگان خداست، خطری بزرگ برای اسلام و مسلمین و کل بشریت به شمار می‌رود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی «خطر جریان‌های تکفیری برای اسلام، مسلمین و بشریت و راه‌های برون رفت از آن» در مهر ماه سال آینده در قم بیان داشت: برگزاری این کنگره را را وظیفه خود می‌دانیم و از خداوند متعال می‌خواهیم که ما را یاری کند.

آیت‌الله مکارم با ابراز خرسندی از مواضع و دیدگاه‌های دکتر تاج‌الدین الهلالی نسبت به جریان تکفیری گفت: خدا را شکر که شما این جریان فکری را به خوبی شناخته‌اید و به آثار و ماهیت واقعی آنان واقفید و اگر بین ما و علمای الازهر اتحاد باشد، هیچ سوء ظنی پیش نخواهد آمد.

وی همچنین از این عالم مصری خواست فلسفه و ضرورت برگزاری کنگره بین المللی خطر جریان‌های تکفیری را با علمای الازهر در میان بگذارد تا مقدمات حضور آنان در این کنفرانس فراهم شود.

آیت لله مکارم شیرازی خطاب به دکتر الهلالی ادامه داد: ان‌شاءالله سعی شما نسبت به این امر مشکور باشد و برای شما آرزوی سلامت و عافیت دارم.

وی خاطرنشان کرد: همه ما با هم برادریم و حول یک خانه طواف می‌کنیم و آنچه شما را شاد می‌کند، ما را نیز مسرور می‌سازد و آنچه شما را محزون بدارد، ما را نیز غمگین می‌کند.

9 اسفند 1392