h دستگیری عامل هتک حیثیت توسط پلیس فتا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستگیری عامل هتک حیثیت توسط پلیس فتا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستگیری عامل هتک حیثیت توسط پلیس فتا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستگیری عامل هتک حیثیت توسط پلیس فتا

دستگیری عامل هتک حیثیت توسط پلیس فتا

فرمانده انتظامی بم استان کرمان با اشاره به دستگیری عامل هتک حیثیت چند شهروند در فضای مجازی گفت: کارشناسان پلیس فتا با رصد فضای مجازی هرگونه اخلال و ناامنی در این محیط را پیگیری و متخلفان را به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ هادی ثمره در این خصوص بیان کرد: طی هفته گذشته تعدادی از مدیران یک شرکت با مراجعه به پلیس، خواستار پیگیری فرد یا افرادی شدند که با ارسال ایمیل و تجاوز به سایت‌های خصوصی آنها به قصد نشر اکاذیب و هتک حیثیت اقدام می‌کنند.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام یک سری کارهای کارشناسانه سایت مذکور را شناسایی و دستگیری عوامل این وبلاگ، در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی بم ادامه داد: با انجام یکسری بررسی‌ها از سوی کارشناسان و پیگیری‌های فنی، اطلاعات کافی از منشاء این اقدام نادرست و غیر اخلاقی بدست آمد و تیم کارشناسی فضای مجازی پلیس، آدرس و هویت ایجاد کننده این مورد را شناسایی و وی را با هماهنگی مقام قضایی در منزلش دستگیر کردند.

ثمره خاطر نشان کرد: از منزل این فرد که بنا به دلایلی از این شرکت اخراج شده بود یک دستگاه رایانه و لپ تاب حاوی موارد مورد پیگیرد ماموران کشف شد و این فرد پس از اعتراف به بزه ارتکابی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی بم به عاملان نا امنی، اخلال و سوء استفاده کنندگان در فضای مجازی هشدار داد و گفت: پلیس با استفاده از دانش و فن آوری روز با اینگونه هنجار شکنان برخوردی جدی و قاطع خواهد داشت.

6 اسفند 1392